« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Giray: Beşiktaş için dua ediyoruz

Trabzonsporlu futbolcu Giray Kaçar, şampiyonluk mücadelesinde, hiçbir maçı kırılma noktası olarak görmediklerini, her maçın aynı öneme salip olduğunu söyledi.

YUNUS EMRE SEL - ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

 Giray, çok iyi bir devre arası kampı geçirdiklerini belirterek, "İkinci yarıda zorlu bir mücadele bizi bekliyor. Biz tüm maçlarımızı tek tek düşünüyoruz. İlk maçımız Ankaragücü, ikinci maçımız Fenerbahçe ile. Her maç 3 puan. Kırılma noktası diye düşünmüyoruz, maçlara tek tek odaklanıyoruz. Almamız gereken 51 puan var. 5 puanlık güzel bir avantajla ikinci yarıya giriyoruz. Zirvede oluşumuzu kesinlikle baskıya çevirmeden, liderliğin keyfini çıkararak sürdürmek istiyoruz. İkinci devre çok zor şartlar bizi bekliyor. Her şeyin farkındayız, çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

"GLOWACKİ'NİN DÖNÜŞÜ REKABETİ ARTIRIR"

Giray, kampa geç katılan veya katılmayan yabancı futbolcularla ilgili olarak ise, "Bu konuda hocamız karar verir. Gönül ister ki onlar da bizle aynı dönemde hazırlık kampına girseydi. Bizimle beraber girseler daha güçlü olacağımızı biliyoruz. Ancak biz bir şey söyleyemeyiz. Bu konuda taktir hocanın. Umarım bu oyuncular en kısa zamanda kampa katılır. Sonuçta çok kaliteli yerli oyuncularımız var. Eksikleri kapatabiliriz" dedi. Glowacki'nin takıma dönmesiyle aralarında oluşacak rekabetin takıma olumlu yansıyacağını da belirten Giray, "Bütün futbolculara ihtiyacımız var. Hem lig hem kupada geniş bir maratonda yer alacağız. Rekabet başarıya ulaşmamızdaki en büyük nedenlerden birisi. İlk yarı Egemen ağabeyle çok oynadık ve iyi bir uyum yakaladık. En az gol yiyen takımız. İkinci devre bu uyum sürecektir. Rekabet her zaman iyidir. Glowacki'nin gelmesi bizi daha da ileriye iter. Kim Trabzonspor'u daha yukarı taşıyacaksa onun oynamasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

"BEŞİKTAŞ İÇİN DUA EDİYORUZ"

Giray, açıklamalarını şöyle devam ettirdi: "Öncelikle bu camiada olmaktan gurur duyuyorum. Trabzonspor'dan tekrar teklif aldığımda ilk kez gelecekmişim gibi sevindim. Bu formayı layık görerek beni mutlu ettiler. Trabzon halkını çok seviyorum. Futbolu her an her dakika yaşayabiliyorsunuz. Çok mutluyum. Hedeflerim arasında Trabzonspor'da daha uzun yıllar oynamak var" dedi. Giray, bu sezon Türkiye'yi Avrupa'da temsil eden tek takım olan Beşiktaş'ın başarısına duacı olduklarını belirterek, ''Gönül ister ki Türk futbolu her zaman iyi yerlerde olsun. Şu anda Beşiktaş Avrupa'da bizi temsil ediyor. Biz de onlara dua ediyoruz, başarılı olsunlar. Başarılı olmalarını istiyorum. Bizi temsil eden tek takım onlar'' diye konuştu.

CEYHUN: "ZİRVENİN KEYFİNİ ÇIKARMALIYIZ"

Ceyhun ise kampa geç katılan futbolcuların aralarına katılmasıyla, rekabetin daha da artacağını belirterek, "Geç kalan oyuncular burada olsa rekabet daha da çok artar, herkes birbirini daha da çok zorlar. Ancak bu durumun bizi etkilememesi lazım. Herkesin kendine bakması lazım. İlk yarıyı lider bitirerek iyi bir hava yakaladık. Fazla izin süremiz olmadığı için bütün oyuncular kampa hazır geldi. Takım içerisinde arkadaşlık da çok üst düzeyde. Umarım her şey çok iyi olacak. İlk yarıda iyi bir avantaj yakaladık. Bunu sürdürmek istiyoruz. Maçtan maça düşünmemiz gerekiyor. İnşallah devam ettiririz. Baskı hissetmeden, bunun keyfini çıkartmamız lazım. Lider olmak güzel bir şey inşallah sezon sonunu da lider kapatırız" dedi.

"SÖZLEŞMEM İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR"

Ceyhun, sezon sonunda sözleşmesinin bitecek olmasının hatırlatılması üzerine de, "Sözleşmemle ilgili fazla konuşmak istemiyorum. Benim ve takımım arasında olan bir şey. Şu an burada olmaktan çok mutluyum. Takım hedefimiz var, şampiyon olmak istiyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz zaten. Görüşmeler devam ediyor, hayırlısı olsun inşallah. Burayı tercih ettiğim için her zaman mutlu oldum. Gurbetçi oyuncuların aslında Türkiye'ye uyum sorunu yok. Ama bazı ailelerde Almanca konuşuluyor. Bunun sıkıntısı yaşanıyor" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.