ANKARA HABERLERİ

GİMAT Gross’un gözü dış pazarda

Doğahan GİRİTLİOĞLU
13 Mayıs 2017 - 15:13Son Güncelleme : 13 Mayıs 2017 - 15:15

Toptan ve perakende satışı aynı çatı altında buluşturucak olan GİMAT Gross 2017’nin son çeyreğinde açılacak. GİMAT Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kesimal, Başkent’in ardından Türkiye ve yurt dışına açılmayı hedeflediklerini söyledi.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Bin 150 sermaye ortaklı GİMAT Gross projesinin, sektörün büyük payını elinde bulunduran yabancı firmaları geride bırakacağını belirten GİMAT Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kesimal, Ankara ile başlayarak önce Türkiye daha sonra yurt dışına yayılmayı hedeflediklerini kaydetti. Kesimal şunları söyledi:
“Türkiye’nin en büyük gıda ve perakende satış mağazası olmasının yanında Avrupa Ligi’nin içerisine de çok rahatça girecek bir yapı olacak. Tecrübemizi teknolojiyle birleştireceğiz. Türkiye’deki merkez üssü burası olacak, Ankara’da 3 tane daha yapacağız. Daha sonra İç Anadolu bölgesi ve Türkiye’ye yayacağımız bir organizasyon olacak. En büyük hedefimiz yurt dışındaki önemli firmaların arasında Türkiye imzası taşıyan GİMAT Gross’un yer alması.

MİLLİ BİR PROJE

Yüzde 60’ı yabancıların elinde olan gıda piyayasında milli bir proje yürütüyoruz. Yabancı bir firma nasıl gelip, Ankara ve başka illerde bu işi yapıyorsa bizde zamanla gidip o ülkelerde kendi yerimizi açıp kendi ürünlerimizi satacağız. Ülke ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz, ‘Made in Turkey’ yazılı malları yurt dışna satmak ürün kalitemiz ve tecrübemizi göz önüne alınca çok da zor değil. Milli gücü ve milli sermayeyi bir adım öteye taşımak istiyoruz.”

YÜZDE 20 TASARRUF SAĞLAYACAK

GİMAT Gross’ta tüketiciyle buluşacak ürünlerin sektördeki diğer rakiplerine kıyasla daha ucuz fiyatlarla satın alınabileceğini savunan Kesimal, “Standart bir alışverişte, son tüketicinin yaklaşık yüzde yirmi tasaruf etmesini sağlayacağız. Ürünü direkt olarak nihai tüketiciyle buluşturan bir yapıyı hayata geçiriyoruz.”

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden GİMAT Gross’un gözü dış pazarda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GİMAT Gross’un gözü dış pazarda haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:08
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:47
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı