« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gidiyorum Başbakanım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Juventus ile transfer görüşmelerini sürdüren golcü futbolcuyu kabul eden Başbakan Yılmaz, ‘‘Hakan'la dertleştik. İtalya'ya transferinin perde arkasındaki olayları anlattı. Ben Galatasaray taraftarı olarak üzüldüm. Geri dönülemeyecek bir noktaya gelmiş’’ dedi.

<ı>Sürpriz buluşma...

Juventus ile anlaşma aşamasına gelen G.Saraylı Hakan Şükür dün Başbakan Mesut Yılmaz'a sürpriz bir ziyarette bulundu. Mesut Yılmaz görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Hakan'ın salı günü İtalya'ya gideceğini ve kendisiyle vedalaşmaya geldiğini belirtti. Golcü futbolcu da, ‘‘Ağabey-kardeş ilişkisi içinde olduğumuz Sayın Başbabakan ile herşeyi konuştuk’’ dedi.

<ı>Dertleşme ziyareti...

Swissotel'de gerçekleşen görüşme sonrası açıklama yapmak istemeyen Hakan, önce Hasan Yılmaz'ı ziyaret etmeye geldiğini söyledi. Ancak basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine, Başbakan'la görüştüğünü kabul etti. Mesut Yılmaz, golcü futbolcunun transferinin artık dönülmez bir noktaya geldiğini vurgularken, kendisine ziyaretini de, ‘‘dertleşme ziyareti’’ olarak niteledi.

<ı>Hakan Şükür’e övgü...

Yılmaz, 'müstesna ve mütevazı bir futbolcu' olarak tanımladığı Şükür'ün aynı zamanda kendisinin yakın dostu olduğunu anlattı. Hakan'la, 45 dakikalık ziyareti sırasında dertleştiklerini belirten Yılmaz, ‘‘İtalya'ya tranferinin arkasındaki olayları bana anlattı. Ben Galatasaray taraftarı olarak üzüldüm. Ama sanıyorum geri dönülemeyecek bir noktaya gelmiş’’ dedi.

Başarı diledi

Şükür'e başarılar dileyen Yılmaz, ünlü futbolcunun İtalya'da geçireceği sürenin Türk futbolu için kazanç olmasını diledi. ‘‘Kendisi için daha hayırlı olsun’’ diyen Yılmaz, Şükür'ün tranferinin perde arkasındaki olaylara yönelik sorular üzerine, ‘‘Bana özel olarak anlattığı için aktarmam doğru olmaz. Ama şartlar böyle icap ettirdi’’ diye konuştu.

Geri gelemez

İtalya Başbakanı'nın transfer için devreye girip girmediğini bilmediğini, ancak Juventus Kulübü Onursal Başkanı Agnelli'nin, Fiat Otomobil Şirketi'nin de sahibi olduğunu hatırlatarak, ‘Dolayısıyla İtalya’daki sanayi lobisinin Türkiye ile arasında yakınlaşma sağlamak için attığı bir adım olabilir'' dedi. Yılmaz, Hakan'ın İtalya'dan geri gelmesinin mümkün olmadığını da bildirdi.
Bunları da Beğenebilirsiniz