"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Gıdı, kol ve sırt yağlanmalarında Vaser liposelection

Yeni nesil liposuction yöntemi olarak adlandırılan “vaser liposelection”, dar bölgelerdeki fazla yağlanmaları ortadan kaldırıyor.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir, Vaser’in konforlu ve kalıcı etkili bir bölgesel incelme yöntemi olduğunu belirtiyor.

Gıdı, 20-25 yaş üzerindeki herkeste sorun yaratma potansiyeline sahip bir bölge... Bu bölgedeki fazlalık, genç yaşlarda kilolu olmadığınız halde kiloluymuş gibi görünmenize neden olabilirken, orta yaşlarda daha yaşlı bir görüntü veriyor.
Bu bölgeye vaser liposelection ile müdahale, son derece etkili değişikliklerin ortaya çıkmasını sağlıyor.
Hastaların seçiminde kriter gıdı bölgesinin kalınlığı ve çene alt çizgisinin silinmiş görünmesi. Cilt yapısı ve cildin kendini toparlayabilme kapasitesi de bu ameliyatı sonucunu önemli ölçüde etkiliyor.

Vanilyayla zayıflayın

Her ne kadar kokusuyla birçoğumuza lezzetli bir pu dingi hatırlatıyor olsa da, vanilyanın açlık ataklarını önleyici etkisi olduğu ortaya çıktı.

Londralı bilimadamları, vanilyanın açlık ataklarını önlediği fenomenini şöyle açıklıyor: Vücut yeterince serotonin salgılanmadığında yağ ve şekere gereksinim duyar. Vanilya aroması ise mutluluk hormonunu harekete geçirir ve böylelikle de yeme ihtiyacını frenlemiş olur.
Vanilyalı besinler tüketmek yerine size tavsiyemiz vanilya içerikli kozmetik ürünleri kullanmanız. ?ampuandan vücut kremlerine ve parfüme kadar birçok kozmetik üründe ulunan vanilyayı sadece koklamanız bile form tutmanız için yeterli. Nasıl, güzel haber değil mi?

OPERASYONLA İLGİLİ DETAYLAR

Ameliyat yaklaşık 1 saat sürüyor.
Ameliyat sonrası hastanede yatmaya gerek kalmıyor.
Ameliyatta sadece kulak önü ve çene altında birkaç küçük kesi açılıyor.
Boynun hayati önem taşıyan damarları ve sinirlerine zarar vermemek, cerrahi açıdan çok önemli olduğundan deneyim gerektiriyor.
Ameliyat sonrasında sıkı bir bandajı 5-7 gün takmanız yeterli oluyor.
Bandaj çıkarıldıktan sonra ödemin hızla geçebilmesi için size bir masaj önerilebiliyor.
Tüm şişliklerin geçmesi nadiren 15 gün sürüyor.

SEKSİ SIRTLAR FORA

Sutyen ya da straplez elbise giyildiğinde sırtta beliren sevimsiz bombeler, yine lokal vaser liposelection uygulamaları ile hafifletilebiliyor. Ancak sırt bölgesi yağlanması diğer bölgelerden daha farklıdır, yağ dokusu kas grupları ile sıkı ilişkidedir. O nedenle cerrahi sonrasında diğer bölgelere oranla daha fazla ağrı oluşabiliyor.

KALIN KOLLARA ELVEDA

Yağlanmış, kalınlaşmış kollar, kısa kollu giysilerin dolaplardan çıktığı yaz aylarında tahmin edilenden çok daha fazla sayıda kadına rahatsızlık veriyor. Bazen kilodan bağımsız kalınlaşabilen kollar, sık kilo alıp verme sonucu da deforme olabiliyor. Bu durumdaki kişilerde vaser liposelection etkileyici sonuçlar veriyor.

EDİTÖRDEN...

Lavanta rahatlığı

Grace&Cole’un lavanta özlü serisinde yer alan “Peace&Quiet” ürünleri, tüm günün stres ve yorgunluğunu atmanıza yardımcı oluyor. Lavanta yağı, nane şekeri ve sardunya aromaları, gerginliğini yatıştırarak cildi yeniliyor. Üst notasında lavanta, alt notasında ananas, yasemin ve şeftali bulunan bu seriyi mutlaka denemelisiniz.

Uzun dolgun kirpikler

New Peptin’in “Eyelash Enhancer” ürünü, kirpiklerin uzamasını uyarmaya yardımcı oluyor, aynı zamanda onları kalınlaştırıp dolgunlaştırıyor. İçeriğinde bulunan suda eriyebilen vitaminler, yapısını güçlendirirken bir yandan da kirpikleri koruyor ve nemlendiriyor. Fiyatı 44 TL...

Bu besinler hafızayı yeniliyor

Anahtarlarınızı sürekli unutuyor musunuz? Odadan mutfağa gittiğinizde, ne yapacağınızı anımsamıyor musunuz? Tanıştığınız kişilerin isimleri hep dilinizin ucunda mı? Yalnız değilsiniz.

Hafızamız 20’li yaşların ortalarından itibaren daha az efektif çalışmaya başlıyor. 70’li yaşlara kadar da yavaş yavaş geriliyor. Ama Michigan Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, hafıza güçlendirici besinlerin bu sorunu büyük oranda yavaşlattığını ortaya koydu.

HAFIZAYI TAZE TUTMANIN YOLLARI

Egzersiz yapın: Bir dil öğrenin, müzik aleti çalın ya da bulmaca çözün... Bu eylemler beyninizin egzersiz yapmasına yardımcı olacak ve fonksiyonlarını iyileştirecektir.
Meditasyon: Araştırmalar her gün yapılan meditasyonun karar vermeden sorumlu beyin zarının kalınlaşmasına yardımcı olduğunu ortaya koyuyor.
Parçalara bölün: Telefon numaraları ya da başka küçük bilgileri küçük parçalar halinde ezberleyin. Böylelikle hatırlamanız çok daha kolay olacaktır.

X