« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gidersek beraber gideriz

Adnan Polat, “Sadece profesyoneller mi gidecek” diyen Helvacı’ya böyle cevap verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Kulübü Başkanı Adnan Polat, Cemal Nalga skandalının ortaya çıkması üzerine erkek basketbol takımının tüm yönetici ve antrenörleri ile basketbol şubesinden sorumlu yöneticileri dün akşam olağanüstü toplantıya çağırdı.

Başkan Adnan Polat, son derece gergin geçen toplantıda, basketboldan sorumlu yöneticiler Yiğit Şardan ile Ahmet Dedehayır’a, “Böyle bir şeyden nasıl haberiniz olmaz! Bir idareci, şubesindeki her şeyden sorumludur” diye çıkıştı.

Dedehayır, başkanın bu çıkışına aynı sertlikte karşılık vererek, “Şube sorumluluğunu benden alırsanız, olacağı budur” dedi. Bu kararın ardından Mehmet Helvacı, Polat’a, “Tamam, profesyoneller gidecek de, yönetimden kimse gönderilmeyecek mi?” diyerek, basketbol şubesinin patronları Yiğit Şardan ve Ahmet Dedehayır’ı işaret etti. Polat’ın buna cevabı kısa ve net oldu: “Biz hep beraber geldik, beraber gideceğiz.”

Teknik kadro kovuldu

BAŞKAN Adnan Polat’ın çok kızgın bir şekilde geldiği toplantıda sinirler gerildi. Polat’ın “Bunların kafalarını koparın” direktifinden sonra  yönetim kurulu cezalı oyuncu Cemal Nalga’yı oynatanları cezalandırdı. Yönetim, antrenör Okan Çevik, yardımcı antrenör Cengiz Karadağ, menajer Mert Uyguç ve teknik menajer Koray Mincinözlü ile yollarını ayırdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler