ÇANAKKALE HABERLERİ

Gider’den Gençlere 76 Bin Mektup

IHA
27 Ekim 2015 - 15:23Son Güncelleme : 27 Ekim 2015 - 15:24

AYHAN GİDERDEN GENÇLERE MEKTUP

IHA

Ak Partili Çanakkale Milletvekili Adayı Ayhan Gider, 1 Kasım öncesi Çanakkale’de yaşayan 76 bin gence mektup gönderdi.
Ayhan Gider, seçim çalışmalarına devam ediyor. Gider, Çanakkaleli gençlere seslenerek destek istedi. Çanakkale’de oy kullanacak olan 18-30 yaş arasındaki 76 bin kişiye mektup gönderdi. Mektubunda gençlere yönelik hayata geçecek uygulamalardan bahseden Gider, gençliğe yönelik, “Geleceğinin nasıl olacağına sen karar vereceksin. Sana biçilen rollere mahkum olmayacaksın” mesajını verdi.
Gençlerin bir e-posta atarak dertlerini ve memleket üzerine fikirlerini kendisiyle paylaşabileceklerini belirten Ayhan Gider, mektubunda şu ifadelere yer verdi, “Bu memleketin geleceği olan değerli arkadaşım; Seninle farklı hikaye ye sahip bir birey değilim. Sinekçi köyünde doğdum. İlk ve orta okulu köyümde okudum.14 yaşında Devlet Parasız Yatılı olarak Liseye gittim. Ardından üniversiteyi çalışarak okudum. 23 yaşında genç bir mühendis olarak döndüğüm memleketime İl Tarım Müdürü ve Genel Sekreter olarak hizmet ettim.1 Kasım’da vekaletine talip bir aday olarak bilmeni isterim ki; milletvekili seçilmem halinde sana biçilen rollere mahkum edilmeyecek, geleceğine senin karar verebileceğin bir ortamın inşasında destekçin olacağım. Oy ver ya da verme; seçilmem halinde bir e-postayla dertlerini anlatabileceğin, Çanakkale ve memleket hakkında görüş ve önerilerini ifade edebileceğin bir milletvekilin olacak. Birlikte, el ele vererek, çözümde birlikteliğin ve şeffaf temsiliyetin mimarı olacağız. Ak Parti olarak yeni dönemde seçilme yaşını 18’e indirerek, oy veren herkesin demokrasiye tam katılımını sağlayacağız. Sen bir genç girişimci olarak iş kurmak istediğinde; 50 bin liraya kadar karşılıksız nakit yardımı doğrudan devlet sağlayacak. İşini geliştirmek istersen de 100 bin liraya kadar faizsiz kredi alabileceksin. Ayrıca yeni iş kurduğun için 3 yıl boyunca gelir vergisinden muaf tutulacaksın. İlk kez işe girmen halinde ise maaşını, bir yıl boyunca devlet ödeyecek.
Üniversite öğrencisi kardeşlerim, çalışmak istemeleri halinde burs ve kredileri kesilmeden çalışabilecekler. Eğer Taşeron olarak asıl işlerde çalışıyorsan, kamuya alınacak ve kadro sahibi yapılacaksın.Değerli kardeşim; ev sahibi olmak istediğinde banka hesabında alacağın konutun yüzde 25’ini biriktirmen halinde, yüzde 15 oranında devlet desteği alabileceksin.Çevrenin korunması birinci önceliğimdir.Bugün hep birlikte huzur içinde yaşadığımız şehrimizde çok sayıda çiftçimizin geçimini sağladığı toprağını, hayvanını ve çevremizi korumak zorundayız. Çocuklarımızın da yıllar sonra aynı topraklarda özgürce sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesini sağlamak için; Her kim olursa olsun çevreye ve toplum sağlığına zarar verenlerin hep birlikte karşısında olacağız. Kıymetli kardeşim; bu topraklarda doğan, ömrü bu topraklarda geçen, bu memleketin bir evladı olarak 1 Kasım’da vekaletine talibim. Çanakkale’ye ve Türkiye’ye daha fazla hizmet edebilmek ve seni temsil edebilmek adına milletvekilliğine adayım. Özlemini duyduğumuz bir Çanakkale için, gel bu yolda beraber yürüyelim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Gider’den Gençlere 76 Bin Mektup hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gider’den Gençlere 76 Bin Mektup haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   13:28
  • İkindi
   17:14
  • Akşam
   20:10
  • Yatsı
   21:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı