Gideceğim tek yer havaalanı

13 Ocak 2013 - 00:00Son Güncelleme : 13 Ocak 2013 - 10:20

Tom Hanks’in başrolde oynadığı, havalimanında yaşayan bir kişiyi anlatan ‘Terminal’ filminin acıklı devamı Rusya’da ‘oynandı’. Havalimanında temizlikçi olarak çalışan kadının işten atılınca aylarca terminalden çıkmadığı anlaşıldı.

LIFENEWS haber sitesinin aktardığına göre 34 yaşındaki Svetlana Kaçkintseva yaklaşık 10 yıl önce eski Sovyet cumhuriyeti Moldova’dan Rusya’nın başkenti Moskova’ya geldi ve 2002 yılında uluslararası Şeremetyavo havalimanında temizlikçi olarak çalışmaya başladı. 8 ay öncesine kadar terminali her gün temizleyen Svetlana, bir sürtüşme yüzünden işten atıldı.

O FİLM GERÇEK OLDU

KALANLARI YİYOR

Memleketinde ne evi ne bir yakını kalan, Moskova’da ise gidecek başka yeri olmayan Svetlana tam 8 ay kimseye çaktırmadan terminalde yaşadı.
Paspas yaptığı D terminalinde geceleyen Svetlana, gündüzleri bitişikteki F terminaline yiyecek bir şeyler bulmak için gidiyormuş. Moskova Şeremetyevo havalimanında 8 ay yaşayan genç kadının mönüsü ise genelde yabancı turistlerin büfe ve restoranlarda bıraktıkları yemek artıklarından oluşuyormuş. Havalimanı yönetimi dışında hizmet personeli Svetlana’nın terminaldeki macerasını biliyormuş, ancak kimse sesini çıkarmıyormuş.

‘GİT’ DEDİLER AMA GİDEMİYOR

Yılbaşından hemen sonra uzun tatil nedeniyle terminal boşalınca kadının 8 ay boyunca sürdürdüğü havalimanı hayatını görevli polisler fark etti. Terminali terk etmesi istenen Svetlana ise evi haline gelen Şeremetyevo havalimanında belki bir iş bulunur diye hâlâ bekliyor.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 4 Yorum }
 • deniz metin 13.1.2013 09:50:37
  S.S.C.B döneminde herkesin isi,evi vardi yillik tatillerini hafta sonu ailece disarda yemege gidilebiliyordu.Hem Rusya hemde moldovayi bilen arkadas cevresi olan biri olarak diyorum sovyet dönemini mumla ariyorlar.Tabiki hirsiz zenginler haric.onlar kapitalizm sefasinda fakirin halini ne bilsinler.
 • sudan sebepler 13.1.2013 08:34:06
  sosyalizmi mum ile aramıştır... yeni zengin üçkağıtçılar hariç..hepsi eski günlerini arıyor..
 • yavuz kara 13.1.2013 08:21:52
  allah kimseyi dusurmesin,ac birakmasin insallah.yazik vallaha
 • Leyla Armbruster 13.1.2013 02:50:02
  Gercekden cok duygulandim.Tabi garibimin evi de yoktur.Umarim en kisa sürede kendisine iyi niyetli bir erkek sahip cikar.Evinin kadini olur.
Sayfa Başı
Haberlerfenerbahçe maçı saat kaçtabeşiktaş maçı saat kaçtareal madridbarcelonael clasicoispanyaAltının gram fiyatı