ÇANAKKALE HABERLERİ

Gıda Ürünleri Daha Sıkı Takip Edilecek

IHA
12.08.2015 - 14:06Son Güncelleme :

ÇTB BAŞKANI KAYA ÜZEN TAKLİT, HİLELİ VE KALİTESİZ MADDE KULLANIMINA KARŞIN GIDA ÜRÜNLERİNİ DAHA SIKI TAKİP EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ

IHA

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, taklit, hileli ve kalitesiz madde kullanımına karşın gıda ürünlerinin bundan sonra daha sıkı takip edileceğini söyledi.
Çanakkale Ticaret Borsası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının geçtiğimiz hafta 171 parti et, süt, tahin ve zeytinyağı ürününde taklit, hileli ve kalitesiz madde kullanımına ilişkin olarak yapmış olduğu duyuru üzerine bir basın açıklaması yaptı. Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, hem kamuoyuna bilgi vermek hem de üreticileri ve üyeleri uyarmak için daha hassas olacaklarını söyledi. Çanakkale’nin tüm dünyaya ve Türkiye’ye gıda ve tarım ürünü satan bir şehir olduğunu anımsatan Üzen, “Burada hem ürünler hem de firmalar teşhir ediliyor. Ürünlerde kullanılan zararlı maddeler ilan ediliyor. Bu nedenle Çanakkale’mizin, markalarımızın ve ürünlerimizin itibarı için bu konuda daha hassas davranmalıyız” dedi.
Bakanlığın bugüne kadar ilan ettiği ürünlerde ve firmalarda Çanakkaleli firmalarla ilgili pek sorun olmadığını da söyleyen Üzen, “Bizler de Borsa olarak bu konuyu çok yakından takip etmekteyiz. Üyelerimize mevzuat değişikliklerini, talepleri, incelemeleri en kısa sürede bildirmekteyiz.
Yine bu incelemelerle ilgili olarak üyelerimizi ziyaret etmekte, kamu kurumlarımızla işbirliği yapmakta ve çok yoğun eğitimler düzenlemekteyiz. Her mevzuat değişikliğini en kısa sürede duyurmaktayız. Gerekirse eğitim düzenlemekteyiz. Üretimlerinde hassas olan ve ilimizin itibarını zedelemeyen üreticilerimize ve üyelerimize tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Gıda Ürünleri Daha Sıkı Takip Edilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gıda Ürünleri Daha Sıkı Takip Edilecek haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:01
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:34
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı