AYDIN HABERLERİ

Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İle GEKA’dan Önemli İşbirliği

IHA
24.02.2015 - 10:20Son Güncelleme :

AYDIN GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE GEKA ARASINDA "DOĞRUDAN FAALİYET DESTEĞİ PROJESİ" SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

IHA

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) arasında "Doğrudan Faaliyet Desteği Projesi" sözleşmesi imzalandı.
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve GEKA tarafından desteklenmeye değer bulunan "Aydın İli Arı Konaklama Mevkilerinin Belirlenmesi Projesi" sözleşmesi GEKA Denizli Merkez Ofisinde Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Mustafa Bircan ile GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata tarafından imzalandı.
Arı Konaklama Mevkilerinin Belirlenmesi Projesinin amacı hakkında bilgi veren İl Müdürü Mustafa Bircan, “İlimiz için kritik öneme haiz olan arıcılık sektöründe arı konaklama noktaları konusunda yapılacak olan araştırma, planlama ve diğer faaliyetlerle Güney Ege Bölgesinin rekabetçilik düzeyinin artırılmasına, bölgesel kalkınmaya ivme kazandırılmasına, sürdürülebilir çevre ve altyapının geliştirilmesine katkı sağlayacaktır. Değişik aromalı balın kaynağı, gezginci arıcılıkta önemli bir merkez olan Aydın ilinin arıcılıktaki mevcut durumunu analiz etmek; gezginci arıcılık açısından sosyo-ekonomik durumunun ortaya çıkarılmasını sağlamak; arıcılıkta konaklama sorunlarını çözmek için gerekli altyapıyı oluşturmak; turizm sektörünün arı konaklama faaliyetlerinden olumsuz etkilenmesini önlemek; kuraklık veya aşırı yağıştan kaynaklanan afet dönemlerinde arıcıların zararını azaltmak; arıcılık faaliyetlerinin arttırılmasına katkı sağlayarak, üretimin yükselmesini, önemli yatırım fırsatlarının değerlendirilmesini, üreticinin gelirinin artmasını sağlamak, bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak; ülke genelinde gezginci arıcılık faaliyetinde bulunan üreticilerimizin hem girdi maliyetlerinin azaltılmasını, hem de daha sağlıklı, izlenebilir ve güvenilir arı ürünleri üretimi yapmalarını sağlayarak diğer ülkelerle rekabet gücünü artırmaktır. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzce söz konusu projenin amaçları doğrultusunda gerçekleştirilmesi ve İlimizde tarım-hayvancılık sektörünün sorunlarının en aza indirilmesi için gerekli çalışmalar zaman mevhumu gözetmeksizin sürdürülecektir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İle GEKA’dan Önemli İşbirliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 10 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İle GEKA’dan Önemli İşbirliği haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı