HATAY HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Gıda Tarım İl Müdürlüğü personeline 'Kadına Yönelik Şiddet' eğitimi

DHA
26.05.2018 - 11:08Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin BOZOK/HATAY, (DHA)- HATAY’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personeline 'Kadına Yönelik Şiddet' konusunda toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak amacıyla eğitim verildi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü'nün yürütmekte olduğu 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı' çerçevesinde Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, kadına yönelik şiddet konularında toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve zihniyet dönüşümünü sağlamak amacıyla sosyal çalışmacı Esin Güven tarafından İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeline eğitim verildi.
Eğitim programında, personele fiziksel, psikolojik, cinsel ve ekonomik olarak şiddet türleri, şiddetin nedenleri, alkol ve madde bağımlılığı, aile içi şiddetten çocukların etkilenmesi, suça yönelmenin psikolojik nedenleri ile Anayasa, Medeni Kanun, Türk Ceza Kanunu, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun gibi ülkemizin kadın ve kadına yönelik şiddet konuları kapsamındaki mezvuatı hakkında detaylı bilgiler verildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gıda Tarım İl Müdürlüğü personeline 'Kadına Yönelik Şiddet' eğitimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı