Ege Haberleri

EGE

  Gıda Çarşısı'nda şenlik var

  Hürriyet Haber
  19.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KONAK Belediyesi, İzmir ekonomisinin en önemli adreslerinden olan Gıda Çarşısı'nda, 24-25 haziran tarihlerinde şenlik düzenleyecek.

  Uzun yıllardır sadece İzmir değil Ege Bölgesi'nde de ticaretin can damarlarından biri olan Yenişehir Gıda Çarşısı, eski günlerin hareketliliğini şenlikle yakalayacak.

  Gıda Çarşısı ziyaretlerinde esnafın sorunlarını dinleyen, eksiklerini gidermek için çaba gösteren Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Çarşı esnafına verdiği şenlik sözünü tuttu. İ

  lk kez düzenlenecek Gıda Çarşısı Şenliği'nin tarihleri 24 ve 25 Haziran olarak belirlendi.

  Gıda Çarşısı'nda beklenen hareketliliğin yakalanması için esnafla ve İzmir halkıyla el ele verdiklerini belirten Başkan Tartan şöyle konuştu:

  “Bu çarşı, pirincinin içinden taş çıkmayan; turşusunun içinde böcek olmayan; işlerini sevgiyle yürüten insanların olduğu bir yer. Ancak zaman zaman ekonomik çarklar daha yavaş hareket ediyor. Buradaki yeniliği sürekli kılmak önemli. Bu yüzden Gıda Çarşısı'na şenlikle hareket katalım, değerini yeniden hatırlatalım dedik. Asfaltlama, otopark gibi sorunlar düzeltilir. Biz bunların yanında ticaret hacminim olumlu etkileyecek bir şenlikle, Gıda Çarşısı'nı özlediği günlere taşıyalım istedik.”

  İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli de Gıda Çarşısı'nı halkın daha fazla hissetmesi gerektiğini belirtti ve İzmirlileri Gıda Çarşısı Şenliği'ne şu sözlerle davet etti:

  “Gıda Çarşısı, İzmir’in önemli ticaret merkezlerinden biri. Bu çarşıyı İzmir halkının daha fazla hissetmesini sağlamak, çok önemsediğimiz bir gelişme. Konak Belediyesi’nin değerli Başkanı Hakan Tartan, çarşının her türlü sıkıntısının çözümünde bize büyük katkı sağladı. Bu etkinlikle çarşıda hem Ramazan öncesi önemli bir ticari hareketlilik sağlanmış olacak hem de yeni nesillerin geleneksel sağlıklı gıda ürünlerine karşı duyarlılıkları artacak. Bütün İzmirlileri bu etkinliğe davet ediyorum.”

  ŞENLİKLİ ALIŞVERİŞ

  Gıda toptancıları, inşaat, hırdavat, tesisat ve toptancıların ekmek kapısı Gıda Çarşısı'nın ilk şenliği 24-25 haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Çarşının üç farklı noktasında kurulacak sahnelerde gün boyu konserler devam ederken, sokaklar da hareketli gösterilere sahne olacak. Konak Belediyesi Ritim Atölyesi, sihirbazlık ve kukla gösterileri, dev tavşan ve kanguru kostümleriyle eğlenceli animatörler ve çeşitli ikramlarla Gıda Çarşısı şenlenecek. Alışveriş ve eğlenceyi buluşturan şenlikte Performans, Şamata ve Trio Yunus müzik grupları Gıda Çarşısı'nı müzikle dolduracak.

  Gıda Çarşısı Şenliği 24-25 Haziran tarihlerinde, 12.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı