Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "Gıcık oluyorum"

  A.A
  20 Mayıs 2011 - 15:52Son Güncelleme : 20 Mayıs 2011 - 15:54

  İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım en gıcık olduğu şeyi açıkladı.

  Eski Ulaştırma Bakanı ve İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, İzmir'in herhangi bir partinin kalesi olduğu yönündeki görüşlerin doğru olmadığını belirterek, “İzmir'in tek bir kalesi var o da Kadifale, şimdi bir kalesi daha olacak, o da hizmet kalesi” dedi.

  Yıldırım NTV'ye yaptığı açıklamada da “Ben bir kere bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi lafına gıcık oluyorum. İzmir olsa olsa hizmetin kalesi olur. Hiçbir şehrimiz hiçbir partinin kalesi olamaz. Hizmet yaparsanız o şehir sizi bağrına basar, başına taç eder ama hizmet yapmazsanız onunda gereğini yapar." dedi.

  Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Yıldırım, yaptığı açıklamada seçim çalışmaları kapsamında görüştüğü pek çok kentlinin kendisinden proje beklentisi içinde olduğunu, şehrin ihtiyacı olan her türlü güzel işte yanlarında olacaklarını söylediklerini anlattı.

  Hiçbir iş için “bu iş belediyeyle ilgili” diyerek kolaycılığa kaçmayacaklarını dile getiren Yıldırım, “Belediyeye de gereken desteğimiz olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile biz örnek bir çalışmayı Aliağa Menderes Raylı Sistem Projesi'yle İzmir'de başardık. En zor şartlarda bunu başardığımıza göre bundan sonra daha güzel işleri de yapabiliriz” dedi.

  Yıldırım, İzmir'de beklediğinden daha sıcak karşılandığını, kendisinin İzmir'i nasıl gördüğünden çok İzmirli'nin kendisini nasıl gördüğü konusuna dikkat ettiğini
  ifade etti.

  Bugün kadar kötümser olmadıklarını ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “İzmir için bana söylenenlerle İzmir'de yaşadıklarım aynı değil. Daha iyi bir noktadayım. Daha önce anlatılanların çok da doğru ve gerçeği yansıttığını düşünmüyorum. İnsanlar daha samimi, öyle oy konusunda bir taassup, bağnazlık yok.

  'Oyum benim herşeyimdir, değiştirmem' tarzında bir yaklaşım görmedim. Hakettiyse, ikna edici bulduysa oyunu değiştireceğini söyleyen çok insan var. Hatta
  rakip partiden olduğunu bu sefer bize oy vereceğini kulağıma söyleyen çok insan oldu.

  İzmirin tek bir kalesi var o da Kadifekale. Şimdi bir kalesi daha olacak o da hizmet kalesi.”

  Binali Yıldırım, İzmir'de yeni metro projelerinin gündemde olduğunu da sözlerine ekledi.

  Ziyarette AA İzmir Bölge Müdürü Muammer Başkan, Eski Bakan Yıldırım'a AA fotomuhabirlerinden Kenan Çimen'in çektiği “Gözbebeğim” fotoğrafını hediye etti."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı