Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gezinti teknesinde yangın

  Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL(DHA)
  25 Şubat 2011 - 15:11Son Güncelleme : 25 Şubat 2011 - 15:18

  Bebek sahilinde demirli 300 kişilik İncisu isimli gezinti teknesinin mutfak bölümünde saat 12.00’de çıkan yangını söndürmek için, itfaiye ekipleri büyük çaba harcadı. Boğaz’da düğün, yemek gibi organizasyonlar düzenlenen teknedeki, güvertenin alt bölümünde bulunan mutfakta çıkan yangına, önce iki personel müdahale etti. Ancak dumanların yayılması üzerine, yetersiz kalan çalışanlar, dışarıya kaçtı.

  Olay yerine gelen itfaiyeciler de, yoğun duman nedeniyle mutfağa müdahale etmekte yetersiz kaldı. Yardım için takviye itfaiye ekipleri de olay yerine geldi. Yangın ancak iki saatte söndürülebildi. Bu sırada Kıyı Emniyeti’ne ait bir tekne de, olay yerine gelerek çevredeki diğer teknelere yayılma tehlikesine karşı önlem aldı.

  İşletmeci şirket İncisu turizmin ortaklarından Hatice Doğaç, "Teknenin değeri yaklaşık 4 milyon TL. Bu yangını söndürmek bu kadar zor mu?" diye tepki gösterdi. Teknede görevli Erol Bakırtaş, "Yangın mutfak bölümünde çıktı. Duman dolunca, dışarıya kaçtık" dedi. Bu arada çevredeki başka bir tekne çalışanı ise, "Mutfaktaki elektrikli soba devrilmiş. Yangın böyle çıktı" dedi. Dumandan zehirlenen iki itfaiyeciye, sağlık ekipleri oksijen verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı