BİTLİS HABERLERİ

"Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi

AA / Şener Toktaş
08.12.2014 - 15:40Son Güncelleme :
AA / Şener Toktaş

BİTLİS (AA) - Mutki Kaymakamlığı Proje Birimince hazırlanarak, Gençlik ve Spor Bakanlığına sunulan "Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi kabul gördü.

2014 yılı birinci çağrı döneminde bakanlığa sunulan proje, kabul edilerek hayata geçirildi.

Projeyle gençlerin evrensel ve insani değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan, uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak, potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirmeleri için imkan ve zemin oluşturulması amaçlanıyor.

Mutki Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında geziler düzenleneceğini söyledi.

Bu kapsamda değişik bölgeleri gezen gençlerin, farklı kültürleri tanıyacağını ifade eden Topsakaloğlu, şöyle konuştu:

"Gençlerimiz kültürlerini tanıyacak. Projemizin hedef kitlesi 14-19 yaş aralığındaki dezavantajlı durumda ve şartlar gereği yaşadığı ilin dışına çıkmamış gençlerdir. Bu yüzden farklı kültürlerle temas kuramayan 45 genç, projemizin hedef kitlesidir. Gerçekleştirilecek faaliyetler sonucu, ön yargılarından arınarak, başkalarına karşı anlayış ve hoşgörüye sahip bireyler kazanacağız. Bu nedenle Bursa, Konya ve Trabzon'a geziler düzenleyeceğiz. Özlem duyduğumuz sağlıklı nesillerin yetişebilmesi amacıyla, farklı bölgelerde yaşayan gençlerin birbirlerini tanımaması ve bilmemesinden kaynaklanan ön yargılarının yıkılması gerekir. Projemizde temel amaç birbirine karşı hoşgörülü, karşıdakini kabul edici ve önyargılardan uzak yeni bir nesle ışık tutmaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bitlis haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bitlis haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde "Gezince Ufkum Erişir, Görünce Fikrim Değişir" Projesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   12:07
  • İkindi
   15:12
  • Akşam
   17:37
  • Yatsı
   19:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı