ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Gezici Muayene İstasyonu, Abdioğlu Mahallesi'nde

DHA
29.05.2018 - 12:13Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- TÜRKİYE'de periyodik araç muayenesinde yetkili kuruluş ile anlaşan Yüreğir Ziraat Odası (YZO), çiftçilerin traktörlerinin periyodik muayenelerini şehir merkezine gitmeden Gezici Araç Muayene İstasyonu'nda yapmalarına yönelik desteklerini sürdürüyor. 
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, nisan ayında Çotlu Mahallesi’nde çiftçinin işini kolaylaştıran gezici istasyonun bu kez Abdioğlu Mahallesi'nde yer aldığını söyledi.
Başkan Doğan, araç kusurlarından kaynaklanan kazaların önüne geçmek, trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak, aracın ömrünü uzatmak amacıyla her yıl periyodik araç muayenesinin zorunlu olarak yapılması gerektiğini belirtti.

ÇİFTÇİ ZAMAN VE YAKITTAN KAZANACAK
780 bin dönüm alana sahip Yüreğir ovasında üretimin en yoğun yapıldığı yaz döneminde çiftçilerin traktör muayenesi için şehir merkezine gidip gelmelerinin zaman ve yakıt harcamasına neden olduğunu belirten Doğan, muhtarlardan ve çiftçilerden gelen talep doğrultusundan Gezici Araç Muayene İstasyonu'ndan bundan sonraki dönemlerde de yararlanacaklarına dikkat çekti.
Özellikle birden fazla traktöre sahip çiftçilerin, yoğun zirai faaliyetleri dolayısıyla araç muayene işlemlerine zaman ayırmaya fırsat bulamayabildiğini kaydeden Doğan, "Bir kısmı eski olan traktörleri Adana merkeze getirmek, üreticiler açısından büyük bir sorun oluşturuyordu. Bu konuda odamıza yapılan başvuru doğrultusunda harekete geçtik. Türkiye’de periyodik araç muayenesinde yetkili kuruluş ile yaptığımız protokol çerçevesinde Gezici Muayene İstasyonunu Abdioğlu Mahallesi’nde konuşlandırdık. Konuyla ilgili çiftçilerimizi bilgilendirdik. Muayene öncesinde araç sahiplerinin sigortalarını yapmalarını hatırlattık. Araçlarda tespit edilebilecek eksiklikler için ustalarımızı hazır tuttuk. Muayeneden geçmeye engel arızaların derhal giderilip, aracın yeniden teste alınmasını sağladık. Bu imkan çiftçilerimizi de bizleri de mutlu etti" diye konuştu. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gezici Muayene İstasyonu, Abdioğlu Mahallesi'nde haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı