Ege Haberleri

EGE

  Gezici ekip köpekleri kısırlaştıracak

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  09.07.2015 - 01:23 | Son Güncelleme: 08.07.2015 - 15:17

  MANİSA Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, ilçe bakımevlerinde bulunan hayvanların kısırlaştırılmalarına destek olmak amacıyla gezici bir ekip kurdu.

  Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, geçici hayvan bakımevi olan ilçe bakımevlerinde bulunan hayvanların kısırlaştırılmalarına destek olmak amacıyla gezici bir ekip kurdu. Büyükşehir Belediye Kanunu gereğince tüm ilçelere hayvan barınakları yapılmasının planlandığını belirten Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt, Manisa’da yaşayan sokak köpeklerinin yeterince kısırlaştırılmadığını söyleyerek, "Bu sayının süratle arttırılması gerekir. Amacımız 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde barınaklarda bulunan ve kısırlaştırılmayı bekleyen sahipsiz köpeklerin operasyonlarını yapıp kayıt altına alarak doğal ortamlarına bırakmaktır.

  Gezici ekip köpekleri kısırlaştıracak

  Böylece barınaklarda bulunan köpek sayısı da azalacak. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı olarak gerekli çalışmalar hızlı bir şekilde başlatıldı. 1 veteriner hekim, 1 veteriner tekniker, 1 yardımcı personel, 1 şoför ve araçtan oluşan gezici ekibimiz kuruldu. Öncelikle barınağı olan ve operasyon yapmaya uygun alt yapısı mevcut olan ilçe belediyelerimizle görüşerek, onlarla koordineli olarak bir program dahilinde barınaklarda bulunan köpeklerin kısırlaştırma operasyonları yapılacak. Böylece sokak hayvanları sorununun çözümüne Büyükşehir Belediyesi olarak bir katkıda bulunacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı