Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gezi Parkı'nda zabıta-seyyar satıcı kavgası

  Hasan YILDIRIM İSTANBUL (DHA) - Fotoğraflar: CİHAN
  02 Ocak 2015 - 12:03Son Güncelleme : 02 Ocak 2015 - 13:47

  Taksim Gezi Parkı'ndaki seyyar satıcılar ile sivil zabıta ekipleri arasında kavga çıktı.

  Sopaların kullanıldığı kavgayı görenler durumu polise bildirdi. Kavganın büyümesiyle olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kavgayı ayırmakta güçlük çeken polisler de zaman zaman cop kullandı. Yüzünden kanlar akan bir seyyar satıcı, polise direnince gözaltına alındı. Seyyar satıcı polis aracıyla olay yerinden götürüldü. Yere yatırılarak gözaltına alınmak istenen bir kişi ise fenalık geçirdi. Vatandaşların su verdiği seyyar satıcı sakinleştirildi. Olay yerine basın mensuplarının geldiğini gören polis ekipleri görüntü alınmasını engelledi. Bu sırada ise sivil zabıta ekipleri hızla olay yerinden uzaklaştı.
  Gezi Parkında zabıta-seyyar satıcı kavgası

  ZABITADAN BİZİ POLİS KURTARDI

  Gezi Parkı'nda seyyar çaycılık yapan Orhan Tandır “Yıllardan beri Gezi Parkı'nda seyyar çaycılık yapıyorum. 20-30 tane eli sopalı sivil zabıta ekibi geldi. Tezgahını kaldır dedi. Bize küfür etti. Daha önceden hiç uyarı yapmadan eli sopalı insanlar saldırıyor. Bunların kim oldukları belli değil. Sivil elbiseliler. Burada polis olmasa bizi öldürüyorlardı" dedi.

  Gezi Parkında zabıta-seyyar satıcı kavgası

  Seyyar arabası devrilen çaycı, “Bakın bugün sabahtan beri kazandığım para 3 lira. Dört tane çocuk okutuyorum ne yapayım? diye isyan etti. Vatandaşların yardımıyla seyyar arabasını kaldıran satıcı malzemelerini topladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı