Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gezi Parkı'nda sabahladılar

  Özgür ARSLAN/İSTANBUL, (DHA)- Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL, (DHA)
  04 Haziran 2013 - 10:42Son Güncelleme : 04 Haziran 2013 - 10:42

  TAKSİM Gezi Parkı’nda başlayan ve tüm yurda yayılan eylemin 7. gecesini eylemciler yine parkta uyuyarak geçirdi. Bir eylemci ağaca bağladığı hamak üzerinde sabahlayan gösterici, durumu "Ev kadar rahat" diyerek özetledi. Zaman zaman kitap okuyan eylemci yemeğini de hamağın üzerinde yedi.

  Eyleme desket verenler duraklara, duvarlara, boş bulunan her yere yazılan ilginç sloganlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Annesiyle birlikte eyleme katılan 2 gencin taşıdığı "Anamızı da aldık geldik" yazılı dövize anneleri, "Çapulcu anne" yazılı dövizle destek verdi. Parkta sabahlayanların arasında ünlü isimler de vardı.

  GEZİ PARKI’NDA HAMAK KEYFİ   

  GEZİ Parkı’ndaki yaşanan gerginliklerin ardından, polisin geri çekilmesiyle birlikte, park eylemcilere kaldı. Parkta nöbet tutan eylemciler, halaylar çekip şarkılar söylerken, bazıları da parkın keyfini sürdü. Kesileceği iddia edilen ağaçlardan birine hamak kuran bir kişi güzel görüntüler oluşturdu. Yaklaşık 3 metreye kurduğu hamakta yatan genç bazen uyudu, bazende ağaca çıkan bir başka arkadaşıyla muhabbet etti. Öte yandan akşam saatlerinde Gezi Parkı ve Taksim Meydanı’nda yoğunluk vardı. Gümüşsuyu Caddesi ve Maçka’da polis eylemcilere gazla müdahale ederken, rüzgarın da etkisiyle Gezi Parkı’na ulaşan gaz nedeniyle bazı göstericiler maske takmak zorunda kaldı. İlerleyen saatlere doğru kalabalık azalırken, gezi parkında eylemcilerin bekleyişi sürüyor.

  TAKSİM GEZİ’ DE İLK YARDIM VE KUMANYA DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

  Taksim’de grupların bekleyişi sürüyor. Eylemcilerin çoğu sabaha kadar açık alanda uyudular. Açılan standlarda bisküvi, su, meyve suyu gibi içecekler, sağlık malzemeleri ucretsiz dağıtılıyor. Gönüllüler de aktivistler için standlara bu tür malzemeleri bağışlıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı