Gündem Haberleri

  Gezi Parkı'nda piyano resitali

  Hürriyet Haber
  12.06.2013 - 22:46 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı heyetiyle yaptığı görüşmenin ardından Hüseyin Çelik'in açıklamalarıyla gündeme gelen referandum seçeneğine Gezi Parkı eylemcilerinden yanıt gecikmedi. En başından beri referandum seçeneğini kabul etmeyen Taksim Dayanışması, Kışla projesi tamamen iptal edilmedikçe Meydan'dan ayrılmayacağını duyurdu. Öte yandan piyanist Davide Martello'nun Taksim Meydanı'nda gerçekleştirdiği piyano dinletisi büyük beğeni topladı.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı için belirlediği heyet ile 4.5 saat görüştüktükten sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Somut sonuç şudur, biz İstanbul halkına bunu referanduma götürebiliriz. Tüm Türkiye için değil ama İstanbul halkına bunu sorabiliriz” dedi.

  Gezi Parkında piyano resitali Vali Mutlu'dan 'müdahale' söylentisine yanıt

  Bu sözler, Taksim’de hızla yankılandı. Daha önce, “Ankara’da bizden bir temsilci yok” diyen Taksim Dayanışması, Gezi Parkı’nda kalmakta kararlı olduklarını belirterek şu açıklamayı yaptı:


  Gezi Parkında piyano resitali SANATÇILARDAN OTURMA EYLEMİ


  “Bu yolda yaralılarımız ölülerimiz oldu. Referandumu kabul etmiyoruz. Bizimle kimse görüşmedi. Biz bu sabaha kadar süren polis zulmünü reddettiğimiz için baş kaldırdık. Çelik, ‘Kalanlar marjinaldir’ diyor. Bu kadar insan mı marjinal. Bu gece buradan bir kişi bile ayrılmasın. Buradan yükselen sloganlar bu akşam Başbakan’a kadar gidecek. Sinirlerimiz gergin ama birbirimizin elinden tutup direne direne kazanacağız...”

  Öte yandan Hüseyin Çelik'in açıklamalarından sonra Taksim'deki kalabalığın sayısı da hızla arttı. Meydan'da saat 22.45 itibariyle en az 10-12 bin kişinin bulduğu belirtiliyor. Açıklamanın ardından Gezi Parkı'na yönelik olası bir polis müdahalesine karşı hazırlık yapılmaya da başlandı. Bu arada piyanis Davide Martello'nun Taksim Meydanı'ndaki piyano dinletisi de Gezi Parkı eylemcileri tarafından keyifle izlendi.

   Gezi Parkında piyano resitali


  ÇELİK’İN GEZİ PARKI AÇIKLAMALARI

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı