Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gezi Parkı'na dersli mesaj

  Mete Tamer OMUR / İZMİR
  07 Haziran 2013 - 14:01Son Güncelleme : 07 Haziran 2013 - 15:37

  İZMİR Gündoğdu, 10 gündür halayların, sloganların, şarkıların zaman zaman da arbedenin sahnesi oldu. Ancak dün akşam ise ilk kez derslik olarak kullanıldı. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Türker Susmuş, ‘Gezi Park’ eylemleri için Gündoğdu’ya giden öğrencilerine meydanda ders verdi. Prof. Dr. Susmuş, E.Ü.’ye sınav erteleme taleplerini kabul ettiremeyen öğrencilerine destek için meydanda maliyet muhasebesi dersini anlattı, bugünkü final öncesi konu tekrar yaptı.

  Gündoğdu Meydanı’ndaki dersin bireysel bir çıkışın ürünü olduğunu ifade eden Prof. Dr. Susmuş, sınav erteleme taleplerini kabul ettiremeyen öğrencilere destek olmak adına bu yolu seçtiğini belirtti.

  EYLEMDE DERS / FOTO GALERİ

  31 Mayıs sonrası yaşananların vicdanı olan herkesi çok üzdüğünü ifade etti. Susmuş şöyle devam etti; “Bu sürecin ardından öğrencilerimizden, final sınavlarının ertelenmesine yönelik bir talep vardı. Haklı bir talepti ancak kabul edilemedi. Çünkü akademik takvimin sarkması söz konusu olacaktı, takvim oldukça sıkışıktı. ‘Sınav önemli değil, yaşananlara karşı tepkimizi göstermek istiyoruz’ diyen öğrencilerime destek vermek adına bende, Gündoğdu Meydanı’nda ders vermeye karar verdim.”

  Şiddetten uzak demokratik hak

  Şiddetten uzak, demokratik hak arayışında olan ve her biri pırıl pırıl olan öğrencilerinin yanında yer almak amacıyla bunu yaptığını kaydeden Susmuş, “ Onlar, çok büyük bir iş yapıyorlar. Anayasal haklarını kullanıyorlar. Bunu yaparken de eğer ders çalışamıyorlarsa onlar Gündoğdu’daysa ben de oraya gideyim ve sınava hazırlayayım dedim ” diye konuştu.

  SINAVLARI İYİ GEÇTİ

  Maliyet muhasebesinin zor bir ders olduğunu ifade eden Prof. Dr. Susmuş, öğrencilerinden olumlu geri dönüşler aldığını aktararak, “Derste sınavda kolay soracağımı belirtmiştim. Öylede yaptım. Sınavda bugün tüm öğrencilerime yardımcı olmaya da çalıştım. Sabah yaptığım sınav tüm öğrencilerim için iyi geçti. Dün akşamki mesajımı iyi almışlar. Ama buna rağmen bazı internet sitelerinde, dünkü davranışımız nedeniyle bir karalama kampanyası başladı. Demokratik ortamda bireysel olarak tepkimi dile getirdim. Benim türbanlı öğrencilerimde var. Hatta sınav esnasında dolaşırken onlardan birinin soruyu yanlış yaptığını fark ettim. Bir kaç ipucu vererek soruyu doğru cevaplamasına yardımcı da oldum. Ama olayı başka yönlere çekmek isteyenler var. Onları da kınıyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı