« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Gezi Parkı voleybolcuları da etkiledi"

Türkiye Bayan Milli Voleybol Takımı'nın İtalyan antrenörü Massimo Barbolini, Gezi Parkı'nda başlayan ve tüm Türkiye'ye yayılan eylemleri değerlendirdi.

Eda BERKBAYRAK / MİLANO DHA
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz hafta Alassio Bayanlar Turnuvası'na katılmak üzere Filenin Sultanları'yla birlikte İtalya'nın Cenova kentine gelen Barbolini, geçen sürede İstanbul ve Türkiye'den gelen haberlerin milli oyuncuları endişelendirdiğini söyledi. La Gazzetta dello Sport gazetesinin haberine göre Barbolini, "Benim için meydanın boşaltılması sürpriz olmadı. Tabii ki oyuncularımla da gelişmeler hakkında çok konuştuk. Aralarında fikir ayrılıkları olsa da hepsi endişeli" dedi.
Durum itibariyle çözüm noktası göremediğini dile getiren Barbolini, "Protestocu güçlerle, sert tutumunu sürdüren hükümet arasındaki zıtlaşma artıyor" diye konuştu.

7 Eylül'de, 2020 Olimpiyatları'nın yapılacağı kentin belirleneceğini vurgulayan Barbolini, "Durum seçimlerde etkili olacaktır. Olimpiyatlar Türkiye için çok önemli. Umarım bu da hesaba katılıp, bir an önce çözüm sağlanır" şeklinde konuştu.

Öte yandan millilerin gerginliği maçlara da yansıdı. Türkiye'nin yanı sıra Brezilya, İtalya ve Japonya'nın katıldığı kupada ilk maçını Brezilya karşısında 3-0 kaybeden Filenin Sultanları, İtalya'yla yaptıkları maçtan da 3-1 yenik ayrıldı. Son gün karşılaştığı Japonya karşısında 3-0'lık galibiyetle ayrılan milliler, turnuvayı 3 puanla üçüncü sırada tamamladı. Brezilya, turnuvanın namağlup ekibi olurken, İtalya ise 4 puanla ikinci sırada yer aldı.

 


 


Bunları da Beğenebilirsiniz