Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gezi Parkı sakinleri çağrılarına yanıt bekliyor

  Taner YENER İstanbul, (DHA)
  10 Haziran 2013 - 22:17Son Güncelleme : 10 Haziran 2013 - 22:17

  GEZİ Parkı eylemini sürdürenler, Taksim Platformu tarafından iletilen taleplerin hükümet tarafından karşılanmasını istediklerini beyan ederek, söz konusu talepler karşılanıncaya kadar nöbete devam edeceklerini belirtti.

  Gezi Parkı eylemlerinin 14’üncü gününde nöbete devam edenlerin ortak talebi Gezi Parkı’nda hiçbir yapının olmamasıydı. Doğan Haber Ajansı (DHA) mikrofununa konuşan Gezi sakinlerinden mimar Filiz Danışıkkaya, 14 gün boyunca her gün ve gece Gezi Parkı’nda olduğunu anlatarak, "Gezi Parkımız bize ait, bu şekilde kalmasını istiyoruz" dedi. Ankara’dan gelen ve Gezi Parkı’nda 7 gün geçiren Göksu Güner de, Gezi Parkı’nda yaşananları Köy Enstitüleri’nde yaşananlara benzeterek, "Kimse söylentilere inanmasın, anne-babalar da kalıyor çadırlarda, her şey çok yolunda" diye konuştu. Başbakan’ın söylemlerini yumuşatması gerektiğine işaret eden Güner, "Demokrasi yüzde 50 veya sandık değildir. Demokrasi çoğulculuktur" dedi.

  ATLA DEVE İSTEMİYORUZ


  12 günden beri Gezi Parkı’nda kaldığını ifade eden üniversite öğrencisi Serhat Şener de, talepleri kabul edene kadar eylemden vazgeçmeyeceklerini belirtti. Şener, "Bülent Arınç’a gönderdiğimiz talepler belli bir doğrultuda, Arınç’ın yapıcı bir konuşması vardı. Taleplerin karşılanması gerekir. Sonuçta bir atla deve istemiyoruz." diye konuştu. Diğer protestocu gençler de, Taksim Dayanışması’nın ilettiği talepler hükümet tarafından kabul edilinceye kadar Gezi Parkı’ndaki nöbete devam edeceklerini aktardı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı