Ege Haberleri

EGE

  Gezi Parkı müdahalesi İzmir'de protesto edildi

  Hürriyet Haber
  16 Haziran 2013 - 10:43Son Güncelleme : 16 Haziran 2013 - 10:43

  İzmir'de, Taksim Gezi Parkı'na yapılan müdahalenin ardından Gündoğdu Meydanı'nda biraraya gelen protestocular, Basmane Meydanı'na yürüdü. Emniyet yetkilileri ile yapılan görüşmenin ardından basın açıklaması yapan grup, tekrar Gündoğdu Meydanı'na geri döndü.

  İstanbul Gezi Parkı protestolarına destek için kentte 15 gündür eylem yapan göstericiler, yaptıkları çeşitli etkinliklere bugün de devam etti. Cumhuriyet için Güçbirliği Platformu'nun Gündoğdu Meydanı'nda akşam saatlerinde düzenlenen ve 5 bin kişinin katıldığı bayrak mitingi, olaysız son buldu. Bazı göstericiler evlerin yolunu tutarken, meydandaki çadırlarda kalan ve buradan ayrılmayan bazı eylemciler ise bekleyişlerini sürdürdü. Kentteki sakinlik, Taksim Gezi Parkı'na yapılan müdahalenin ardından yerini hareketliliğe bıraktı. Müdahaleyi öğrenip meydana akın eden göstericiler, buradaki protestocularla birleşti. Buradaki göstericilerin yanından ayrılan yaklaşık bin kişi, saat 21.30'da, AK Parti İlçe binasının da bulunduğu Basmane Meydanı'na yürüdü.

  Gezi Parkı müdahalesi İzmirde protesto edildi

  TEKRAR BİRARAYA GELMEK ÜZERE AYRILDILAR
  Gazi Bulvarı'nı trafiğe kapatan topluluğun önü TOMA araçları ile kesildi. Göstericilerin bir kısmı yola yatarken, diğer grup ise insan zinciri oluşturdu. Eylemcilerin arasından seçilen sözcüler, kendilerini karşılayan bir emniyet yetkilisi ile görüştü. Basın açıklamasında bulunmak isteyen gruba izin verildi. Saat 22.30'da Basmane Meydanı'na gelen topluluk burada bir süre sloganlar attı, tepkilerini dile getirdi. Bu sırada göstericilerden sara hastası olduğu öğrenilen bir kişi baygınlık geçirdi. Bir süre burada oturma eyleminde bulunan göstericiler basın açıklaması yaptıktan sonra saat 00.00'da buradan ayrıldı. Gazi Bulvarı üzerinden Gündoğdu Meydanı'na hareket eden göstericiler bugün saat 19.00'da tekrar biraraya geleceklerini kaydetti. Herhangi bir polis müdahalesinin olmadığı yürüyüşte herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı