Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gezi Parkı kapatıldı

  İdris TİFTİKÇİ İstanbul-DHA
  06.09.2013 - 17:48 | Son Güncelleme: 06.09.2013 - 22:38

  İstanbul Kadıköy'deki ODTÜ eyleminde göstericiler Gezi Parkı'na doğru yola çıkınca polis parka giriş ve çıkışları kapattı.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 100. Yıl-Çiğdem Mahallesi bölgesinden geçirmek istediği otoyol projesine karşı başlatılan protesto gösterileri ve eylemler için sosyal medya üzerinden yapılan çağrılar nedeniyle polis Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nı kapattı. Cumhuriyet Anıtı’na da yayaların geçişine izin verilmezken, TOMA ve Akreplerle meydanda ve caddelerde güvenlik önlemi alındı.

  Gümüşsuyu’na inen İnönü Caddesi’nde de güvenlik önlemi alan polis, Gezi Parkı olaylarında ölen ve yaralananlar için eylem yapan ve ODTÜ’ye destek olmak isteyen bir grubun da meydana çıkmasına engel oldu. Gümüşsuyu Parkı’nda toplanan yaklaşık 50 kişi, meydana çıkmak için yürüyüşe geçtiği sırada polis tarafından durduruldu. Grubun yanında bulunan CHP İstanbul Milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Melda Onur emniyet yetkilileriyle görüştü. Milletvekillerinin grubun taşkınlık yapmayacağı yönünde teminat vermesine rağmen polis yürüyüşe izin vermedi.

  Tekrar Gümüşsuyu Parkı’na dönen grup yaklaşık iki saat boyunca küçük çaplı bir forum düzenledi. Grup daha sonra ODTÜ’ye destek amacıyla Kadıköy’de yapılacak olan etkinliğe katılmak için Anadolu Yakası’na geçti.


  GEZİ PARKI KAPATILDI


  Etiketler: odtü , polis , taksim , GEZİ PARKI
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı