Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gevşersek biteriz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Teknik Direktörü Bulak, ‘‘En büyük korkum 2 maç kazandık, diye rehavete kapılmamız. Bunu aşmak için de idman temposunu artırıp, futbolcuları daha iyi motive etmeye çalışıyoruz’’ dedi...

Trabzonspor Teknik Direktörü Giray Bulak, gevşemeye tahammülleri olmadığını söyledi. Bulak, ‘‘Mevsim değişiklikleri futbolcuları olumsuz etkiler. Özellikle kış ayından, ilkbahara geçişte, sıcaklıkların artması nedeniyle bir gevşeme yaşanır. Bu her takım için geçerli. Buna tahammülümüz yok. Gevşemek bizim için ölüm olur’’ dedi.

Bulak, takım olarak bir çok sorunu aştıklarını, kondisyon sorunları da bulunmadığını vurgulayarak, ‘‘Olumlu gelişmeler yaşıyoruz. En büyük korkum 2 maç kazandık, diye rehavete kapılmamız. Bunu aşmak için de idman temposunu artırıp, futbolcuları daha iyi motive etmeye çalışıyoruz. Takım olarak çıkışımızı devam ettirmeliyiz’’ diye konuştu.

Elindeki kadronun istenen sisteme uygunluğu açısından bir takım sorunlar taşıdığına işaret eden Bulak, transfer edilecek futbolcuların her sisteme uyum gösterecek seviyede olmasına özen gösterileceğini söyledi. Bulak, ‘‘Favori sistemim 3-5-2'dir. Ancak transfer edeceğimiz oyuncular 4-4-2, 3-5-2, 4-3-3, 3-6-1 gibi dönerli sistemlere uyum sağlayabilmeli’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz