« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Gevezelik yapmasınlar, para harcasınlar"

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Diyarbakırspor'da Kulüp Başkanı Nurallah Edemen, kulübün bir lirasına ihtiyacının bulunmadığını, kulübe ceplerinden para verdiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nurullah Edemen, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, takımın önünün kapanmasıyla ilgili yönetime talip olmadıklarını, temel amaçlarının takımı yaşatmak, kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamak olduğunu, kendilerinden daha iyi yapacağına inandıkları kişi ve kişiler çıktığında görevi bırakmaya hazır olduklarını belirtti.

Kongre sürecinde herhangi bir liste çalışması yapmadıklarını kaydeden Edemen, kongre sürecini Diyarbakırspor tarihine yakışır bir şekilde yaptıklarını, bunun farklı yerlere çekilmesini istemediklerini, farklı yerlere çekilmesinin kendisi ve arkadaşlarını üzdüğünü bildirdi.

Bu görevi kulüp açıkta kalmasın, bu dönemde bir kaos yaşanmasın diye yürüttüklerini ifade eden Edemen, şöyle dedi:
“İyi niyetimizle, medeni cesareti göstererek bu şirketin batmaması için elimizdeki malzemenin satışının yapılabilmesi ve kulübe kaynak olarak kullanılabilmesi adına genel kurulda bunun satış hakkını istedik. Bu bile farklı yerlere çekildi. Bu kulübün bir lirasına ihtiyacımız yok. Biz bu kulübe cebimizden para veriyoruz. Konuşanlar gevezelik yapmasın, gelsinler bu kulübe para harcasınlar. Ben kimsenin babasının uşağı değilim. Ayıptır. Bu kadar net söylüyorum. Yapmak isteyen kişi ve kişiler varsa gelsinler kulübü yönetsinler. Ben yine kongre kararı alırım. Delikanlı ve samimi iseler gelsinler kulübe destek olsunlar. Benim kendi alacağımla ilgili kimse ileri geri konuşmasın. Halen niye bunun polemiği yapılıyor.”

Edemen, her şeye rağmen kulübe para harcadıklarını, sahiplenmek ihanetse bunu yaptıklarını, her şeyi iyi niyet ve samimi olarak yaptıklarını kaydetti
Gazetelerde çıkan bazı başlıkları ahlaka sığdırmadığını, bunların sadece Diyarbakırspor'a ihanet etmekle meşgul olduklarını anlatan Edemen, istifa etmeleri uygunsa, hemen istifa etmeye hazır olduklarını vurguladı.

Yönetici arkadaşlarıyla bir araya geldiklerini belirten Edemen, “Ben istifa edecektim. Arkadaşlarım rica ettiler. Biraz daha soğukkanlı davranalım ve acele karar vermeyelim diye düşündük. Bu teknenin batmaması için mücadele ediyoruz. Buna destek bekliyoruz. Bu kulüpte para desen yok, istesek de çalamayız. Ya tekneyi batıralım, ya da bu teknenin yürümesine karar verelim. Kulüp hepimizin. Yazılanlar çizilenler, yanlış yorumlar tribüne 2-5 adam gelecekse onu da engelliyor. Bizi kimse hırsızlıkla itham edemez. Bizim alnımız aktır. Kimin nasıl para kazandığı ortadadır” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz