VAN HABERLERİ

Gevaş'ta çöp toplama kampanyası

DHA
26.04.2017 - 10:46Son Güncelleme :
DHA

Seyfettin İDİZ GEVAŞ, (Van)-(DHA)-VAN'ın Gevaş İlçesi Belediyesi ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Van Gölü sahillerinde temizlik kampanyası başlatıldı. 

Gevaş Çok Programlı Anadolu Lisesi, Gevaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gençlik Merkezi öğrencilerinin katıldığı etkinliğe İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehdi Tekçe, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ethem Bektaş, Gevaş Belediyesi Kültür Müdürü Mihail Atik de eşlik etti. Sahil bandındaki çöpleri toplayan öğrenciler, büyüklerden çevreyi kirletmemelerini talep ettiler. Toplanan çöpler Gevaş Belediyesi'ne ait çöp aracıyla çöp merkezine taşındı.  

Gevaş Belediyesi Kültür Müdürü Mihail Atik, öğrencilerin yaratacağı farkındalığı önemsediklerini belirterek, "Gelecek nesillerin dinamik gücü topluma şekil verecek ve özlem duyulan kent bilincini oluşturmada en etkin ivme gücü olacaktır. Öğrencilerin yaratacağı farkındalığı önemsiyoruz ve toplumun her kesimine hitap eden ve bundan dolayı toplumu bu anlayış üzere harekete geçirecek güç olduğunu da biliyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Gevaş'ta çöp toplama kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gevaş'ta çöp toplama kampanyası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı