VAN HABERLERİ

Gevaş’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

IHA
29.10.2015 - 13:56Son Güncelleme :

KAYMAKAM AKMEŞE MAKAMINDA TEBRİKLERİ KABUL ETTİ.

IHA

Van’ın Gevaş ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı.
Kaymakam Nedim Akmeşe’nin makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayan program, Vizontele Sinema Salonu’nda devam etti. Burada düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Nedim Akmeşe, Belediye Başkanı Sinan Hakan, Garnizon Komutanı Binbaşı Cem Taş, İlçe Emniyet Müdürü Cahit Akkaş, kurum amirleri, STK temsilcileri, ilçe halkı ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Kaymakam Nedim Akmeşe, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Kaymakam Nedim Akmeşe, “Ülkemiz üzerinde bulunduğu coğrafya itibari ile politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedenledir ki yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan insanlar üzerinden hep planlar yapılmış, oyunlar oynanmıştır. Tarih boyunca mazlumun yanında zalimin karşısında olan milletimiz, ‘yurtta sulh dünyada sulh’ düsturuyla ilerlerken inanıyoruz ki basiret ve feraseti ile birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye devam edecek, önüne çıkan engelleri birer birer aşılacak ve ülkenin yakın bir zamanda dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline getirilecektir” şeklinde konuştu.
Öğrencilerin şiirler okuması ve Osmangazi Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları folklor gösterisinin ardından daha önce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri Kaymakam Akmeşe, Garnizon Komutanı Binbaşı Cem Taş ve Belediye Başkanı Sinan Hakan tarafından verilmesiyle program sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Gevaş’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gevaş’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı