« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Getir parayı git

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basın Sözcüsü Ali Dürüst, ‘<ı>‘Biz Filipescu'yu bırakmak istemiyoruz. Ama o, kendisine İspanyol kulüplerinden teklif olduğunu söyleyip, gitmek istiyor. O halde 5 milyon dolar getirip istediği yere gidebilir’’ dedi.

<ı>Ali Dürüst açıkladı

Sezon ortasında büyük sıkıntılar yaşayan Galatasaray Kulübü, Rumen futbolcu Filipescu'nun bonservisini 5 milyon dolar olarak belirledi ve bu parayı getirmesi halinde Rumen futbolcuyu gönderebileceğini açıkladı. Basın Sözcüsü Ali Dürüst, ‘‘Biz bırakmak istemiyoruz ama gitmek istiyorsa bonservis bedelini getirsin’’ dedi.

<ı>İsteyen gelsin

Sarı kırmızılı takımın İspanya'daki kampında da isteksiz hareketleri ile dikkat çeken ve ‘‘Ya beni bırakın, ya da paramı verin’’ diyerek İspanya'dan teklifler aldığını ileri süren Filipescu'ya dün Ali Dürüst'ten cevap geldi. Dürüst, ‘‘Beş milyon doları getiren Filipescu'yu alır’’ diye konuştu.

<ı>Resmi teklif yok

Rumen futbolcuyu bırakmak istemediklerini, ancak yapacak fazla bir şeylerinin de olmadığını belirten Dürüst şunları söyledi: ‘‘Sözleşme gereği sezon sonunda 4 milyon dolara serbest kalıyor. Ancak şimdi ısrarla gitmek isterse bize de yararı olmaz. Henüz bize hiçbir kulüp resmi teklifte bulunmadı.’’

<ı>Kimseye talip değiliz

Hakan Şükür ve Filipescu'nun transferinin gündeme gelmesinin ardından, Galatasaray Yönetimi'nin futbolcu almak için çeşitli temaslarda bulunduğu haberlerinin spekülasyon olduğunu belirten Dürüst, Beşiktaşlı Ertuğrul'a veya başka oyunculara talip olmadıklarını ifade ederken sözlerini şöyle noktaladı:

<ı>Gereken yapılacak

‘‘Hakan ve Filipescu, halen bizim sözleşmeli oyuncularımız. Bu futbolcuların durumu belli olmadan hiçbir girişim yapamayız. Bu yönetim kurulu, takımı iki sezondur şampiyon yaptı. Kimse karanlıklar senaryosu yazmasın. Biz, iki oyuncu takımdan ayrılırsa, gerekli önlemleri derhal alırız, kimse merak etmesin.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz