Ege Haberleri

EGE

  Germencik’te de çocuklar gülecek

  Cem ULUCAN / AYDIN, (DHA)
  15.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 15.01.2012 - 01:27

  ÜNLÜ sanatçı Gülben Ergen’in başlattığı “Çocuklar Gülsün Diye” adlı kampanya kapsamında, Aydın’ın Germencik İlçesi’nde yapımı tamamlanan 8’inci anaokulu törenle açıldı.

  Törene Ergen’in yanı sıra, Aydın Valisi Kerem Al, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, Germencik Kaymakamı Resul Çelik de katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gülben Ergen’in kurduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği arasında, okul öncesi eğitim kurumlarına en çok ihtiyacı duyulan il ve ilçelerde 30 anaokulun yaptırılması için geçen yıl protokol imzalanmıştı. 150 bin liraya tamamlanan anaokulun açılışında Kocabıyık, kampanyanın gönüllülük esasına dayanan, şeffaf ve sürdürülebilir olduğunu söyledi.

  Bağışçılar kahraman

  Kampanya boyunca 7 anaokulun açılışını gerçekleştirdiklerini söyleyen Ergen, kampanya kapsamında sadece 2-5 yaş arası çocukların eğitimini hedeflediklerini ifade etti. Ergen, “Biz bağışçılarımıza kahramanlarımız diyoruz. Bağışçılarımız sayesinde bugün 8’inci anaokulumuzu açıyoruz. Ben burada sadece aracıyım. Anneler siz çok özelsiniz. Sizin yetiştireceğiniz evlatlar bu okul için çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. Vali Al da bütün sanatçılardan aynı duyarlılığı beklediğini söyledi.

  Konuşmaların ardından kurdele kesilerek anaokulu açıldıı. Öğrencilerle yakından ilgilenen Gülben Ergen’i hayranları da yalnız bırakmadılar.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı