Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Geri vites’ sitemi

  Oya ARMUTÇU
  03 Eylül 2013 - 01:00Son Güncelleme : 03 Eylül 2013 - 00:52

  TBMM’deki yeni adli yıl açılış resepsiyonuna Suriye’ye müdahale ile TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun sabahki konuşması gündemdeydi.

  İKTİDARA ÖNERİ

  Resepsiyonda Feyzioğlu’na, açılıştaki sözleri soruldu: “Ben Danıştay kararının avukatlığı kamu görevi saymayan tornacılıkla bir tutan gerekçesini eleştirdim. Türban, başörtüsü diye birşey söylemedim. Karşılarında türbana başörtüsüne karşı birisi de yok. Ben Danıştay kararını ağzımı açmadan uyguluyorum. İktidara önerim artık türbandan başka bir söylem bulsunlar. Isıtıp ısıtıp türban başörtüsü demesinler artık tutmuyor.” Resepsiyona TBMM Başkanı Cemil Çiçek’le gelen Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Feyzioğlu’nun sözlerini değerlendirdi: “Sözleri çelişkilerle dolu elmalarla armutları toplamayı başardı.”

  ÇİÇEK: SEYREDİYORLAR

  Çiçek, Suriye’ye müdahale tartışmasıyla ilgili şunları söyledi: “Bu işte en iştahlı görünen ülkeler bile geri vitese taktı. Tezkere üzerinde durmak yerine 100 binden fazla insan ölmüş, kimsenin kılı kıpırdamamış. Gladyatör kavgasını seyreder gibi herkes tribünden seyretmiş. Yani 100 bin kişinin konvansiyonel silahla ölmesine kimse bir şey demiyor, kimyasal gazla öldürme diyoruz. İki seneyi aştı kimsenin yaptığı bir şey yok. Sadece 100 bin kişinin kanı üzerinden demeç veriliyor hepsi o kadar.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı