Ege Haberleri

  Geri sayım başladı

  Selim TÜRSEN / HÜRRİYET
  07.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  26. İzmir Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 10 Temmuz akşamı Efes’te konser verecek Viyana Filarmoni Orkestrası için antik kentin agorasında ses geçirmez şeffaf perdelerle çevrili 200 metrekarelik sahne kuruluyor.

  DÜNYANIN en eski klasik müzik topluluklarından, 160 yıllık geçmişe sahip Viyana Filarmoni Orkestrası’nın, “Deniz ve Müzik” turu kapsamında Efes’te vereceği konser için geri sayım sürüyor. 26’ncı İzmir Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 10 Temmuz Salı akşamı gerçekleşecek etkinliğe tam kadro katılacak orkestrada 100’den fazla müzisyen için 200 metrekarelik sahne kurulurken, teras yüksekliğinin 8 metre olacağı belirtildi. Açık havada verilecek konserin ses kalitesi ise saheneyi üç tarafından kapatacak özel şeffaf mika ses perdesiyle sağlanacak.
  Bu arada, Mein Schiff adlı lüks yolcu gemisiyle yurtdışından gelecek bin 600 seçkin konuk nedeniyle büyük çoğunluğu ilk günden tükenen biletlerin iade edilen kısmı Vip Event aracılığıyla biletix’te satışa sunuldu. Elde edilecek gelirin Efes’in gelişimine ve uluslararası tanıtımına katkıda bulunmayı hedefleyen Efes Vakfı’na aktarılacağı açıklandı. Bilet almak isteyenlerin (0216) 556 98 00 numaralı telefonu arayabileceği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı