« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Geri kalan hep yalan

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

Şunu bilir, şunu söylerim.. Herkes, yazdığı yazılara ve verdiği mesajlara dikkat etmeli. Barut fıçısına kibrit çakmak, kime ne kazandırır?

Yıllardır Trabzonspor'u izlerim. Şampiyonluklarını da gördüm, sahasında kaybettiği nice maçları da.. Ne var ki, bordo mavililerin hiçbir maçta bu kadar agresif şekilde mücadele edişine şahit olmadım.

Berabere kalınsa bile, yitirilecek bir şampiyonluk umudu ve maçtan önce basına sızdırılan ‘‘G.Saray'ı yenemezlerse operasyon yapılacak’’ haberleri, Trabzonsporlu futbolcuları sinir küpü haline getirmişti. İlk yarıda bunlara uymayan, sükunetini bozmayan, attığı şutlar, ortalar ve golle ‘‘Ben futbolcuyum. Oyunumu oynarım’’ diyen bir tek futbolcu vardı sahada: Hami. Elinden gelen her şeyi ortaya koydu. 45 dakikalık oynadı, doğru.. Ancak, kimsenin şikayet etmeye hakkı yok. Herkes o kadar oynasın, yeter. Hüseyin ve Osman da oyuna tüm kapasite ve iyi niyetini yansıtan oyunculardı. Abdullah'ın tekniğine, klasına, mücadelesine kim ne diyebilir? Ama, ah o agresif yapısı yok mu? Biraz sakin olabilse, bir maçın kaderini değiştirecek nadir futbolculardan..

Sonuçta, sarı kartın enflasyona uğradığı, çok az futbolcunun iyi niyetli olduğu, Trabzon'un daha baskılı görünüp bol kontratak yediği, G.Saray'ın lidere yakışır oynamadığı maçta, iki takım da ikişer puan kaybetti. Testinin biri çatladı, diğeri kırıldı.

G.Saray şampiyonluk mücadelesine devam ediyor. Trabzonspor ise bu sezon da, şu unutulmaz şarkıyı mırıldanmak zorunda: ‘‘Son ümidim de bitti/kuş gibi uçup gitti/geri kalan hep yalan/içimde acı, hicran..’’Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler