ANKARA HABERLERİ

Geri Dönüşüme Destek Kesintisiz

IHA
16 Ekim 2015 - 09:55Son Güncelleme : 16 Ekim 2015 - 09:56

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Keçiören Belediyesi geri dönüşüme desteğini sürdürürken başarılı iş birliklerine de devam ediyor.
6 yılda 105 bin ton ambalaj atığı, 2 bin 900 kg pil, 99 bin 665 kg atık yağ toplayan Keçiören Belediyesi, özellikle çocukların geri dönüşüme katkısının artması yönünde yeni çalışmaları hayata geçiriyor. Bu çalışmalardan biri de atık pillerin toplanması ve bertarafı konusunda Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’nin (TAP) düzenlediği eğitim çalışması oldu. Keçiören’den başlayan eğitim çalışmasıyla ilçe sınırlarındaki tüm okullarda görevli öğretmenlere "pillerin tanımı, türleri, pillerin kullanımında dikkat edilecek hususlar, TAP Derneğinin tanıtımı ve işleyişi, atık pillerin toplanması ve bertarafı" konularında eğitim verildi.
Başta büyükşehirler olmak üzere tüm yurtta 5 Ekim - 27 Kasım tarihleri arasında verilecek eğitimle özellikle çocuklara bu bilincin aşılanması hedefleniyor. Keçiören’de 120 öğretmenin katıldığı eğitim seminerinde tüm katılımcılara bilgilendirici materyaller de dağıtıldı.
TAP tarafından Ekim ayından başlayıp Nisan ayında sona erecek pil toplama kampanyasının da startının verildiği programla en fazla pil toplayan okullar ödüllendirilecek.
Çevre bilincinin kazandırılması, kaynakların verimli kullanılması ve atıkların ayrıştırılması konusunda yaptığı geri dönüşüm çalışmaları ile örnek olan Keçiören Belediyesi, ayrıca açtığı Geri Dönüşüm Danışma Merkezi ile istek, talep ve şikayetleri de değerlendiriyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Geri Dönüşüme Destek Kesintisiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 09 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geri Dönüşüme Destek Kesintisiz haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:56
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı