ESKİŞEHİR HABERLERİ

Geri Dönüşümde Başarı Sağlanması İçin Öneriler

IHA
22.10.2015 - 16:14Son Güncelleme : 22.10.2015 - 16:15

GÜNER SÜMER

IHA

Çevre Derneği Başkanı Doçent Doktor Güner Sümer, gerim dönüşüme Türkiye’de ve Eskişehir’de daha çok önem verilmesi gerektiğini belirtti ve başarıya uluşmak için çeşitli önerilerde bulundu.
Türkiye’de her yıl 2 milyar ekmek ve 18 milyar ton sebze ve meyvenin çöpe atıldığını vurgulayan Sümer, ayrıca kağıtlar, plastikler, camlar ve alüminyum tetrapak kutuları çöpe atıldığını, kimya, maden, elektronik ve diğer atıklarında kullanılmadığını söyledi. Geri dönüşüme önem verilerek projelerin hazırlanıp, uygulamaya konulmasını isteyen Çevre Derneği Başkanı Güner Sümer, “Eskişehir’de geri dönüşüm çalışmalarına 2002 yılında başlanıldı. ÇEVKO Firması Eskişehir’de eğitimler yaptı ve yönetimler için projeler hazırladı. Ancak belediyeler geri dönüşüm kutularını evlere dağıtıyorlar, halktan sadece kağıt, plastik, cam ve alüminyum malzemeleri bu kutulara koyma işlevini yürümemektedir. Halkın eğitimi gerekmektedir. Gerçi dönüşüm konusunda televizyonda, radyoda ve basında konu işlenmelidir. Okullarda geri dönüşüm konferansları verilmelidir. Geri dönüşüm firma sayısı arttırılmalıdır. Belediyeler, kurumlar, sanayi kuruluşları ve halk arasında diyalog sağlanmalıdır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Geri Dönüşümde Başarı Sağlanması İçin Öneriler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 16 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geri Dönüşümde Başarı Sağlanması İçin Öneriler haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:40
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:01
  • Yatsı
   20:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı