ESKİŞEHİR HABERLERİ

"Geri Dönüştür Dünyayı Değiştir"

IHA
15.10.2015 - 17:14Son Güncelleme :

KENT KONSEYİ UYARDI

IHA

Eskişehir Kent Konseyi Çevre Sağlık Çalışma Grubu, hayata geçirdiği geri dönüşüm projesi ile tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefliyor. Konseyin sloganı ise “geri dönüştür dünyayı değiştir.”
"Demir, çelik, kağıt, plastik, cam gibi maddelerin geri dönüşümü ve kazanımı doğal kaynakların tüketilmesini azaltacak ve kullanılan enerjiden de tasarruf sağlayacaktır" diyerek konu ile ilgili açıklamasına başlayan Eskişehir Kent Konseyi Çevre Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Selma Güder, çözümün, ambalajın geri dönüşümünde geri kazanımında ve tekrar kullanımında olduğunu belirtti. Eskişehir Kent Konseyi Çevre Sağlık Çalışma Grubu olarak temiz bir çevre için sürdürülebilir çevre uygulamalarını önemsediklerini vurgulayan Güder, "Hepimizin bu konuda yapacak bir şeyi var ve amacımız bunları halkımıza anlatmak. Örneğin kullandığımız poşetler, geri dönüşüm türü atıklar, doğada çöp olarak birikiyor ve yok olmaları 400 yıl sürüyor. Her birimiz poşet kullanımını azaltarak bu gidişatı durdurabiliriz. Bu konunun önemi, “Geri dönüştür dünyayı değiştir” projesi kapsamında kentin dört bir yanında, ilçelerimizde dahil olmak üzere her mahallemizde tüm hemşehrilerimize ulaşarak anlatmayı hedefliyoruz" dedi.
"MİLYARLARCASINI KURTARABİLİRİZ"
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy da, Eskişehirlilere çağrıda bulunarak, 40 yıl önce var olan file ve bez torbaları kullanmaya davet etti. Türkiye’de her 5 kişiden birinin naylon poşet yerine alışverişlerinde bez torba ya da file kullanması durumunda bir nesil boyunca ülkemizin 31 milyar 46 milyon 400 bin naylon poşetten kurtulacağını ifade eden Nuray Akçasoy, “Bu amaçla, Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü öğretmenleri ile Eskişehir’de bir ilke imza atıyor, ilgilenen vatandaşlarımıza file yapımı kurslarının enstitü tarafından verileceğini duyuruyoruz. Şehrimizin pazar filesi kullanımında da diğer şehirlere örnek olacağına sonuna kadar inanıyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden "Geri Dönüştür Dünyayı Değiştir" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 17 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Geri Dönüştür Dünyayı Değiştir" haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı