« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Geri döneceğim

"Türkiye'de belki de ilk kez sezon devam ederken ayrılan bir futbolcuya taraftarı sahip çıktı. Bu yüzden gurur duyuyorum. Kimseye kırgın değilim. Sezon sonuna kadar ikinci şampiyonluk için elimden geleni yapacağım."

Fatih Özyar
SON GÜNCELLEME
F.Bahçe'de şampiyonluk yaşayan ve ancak bu sezon sonunda takımıyla yollarını ayıracak olan Pierre van Hooijdonk, 7-8 yıl sonra sarı lacivertli kulübe teknik adam olarak döneceğini söyledi. Önceki gün ülkesine giderek yetiştiği kulüp olan NAC Breda ile sözleşme imzalayan tecrübeli futbolcu, "Bir gün F.Bahçe'ye geri döneceğinizi söylediniz. Tarih verir misiniz?" sorusuna hiç düşünmeden cevap verdi.

Sarı lacivertli kulüpteki iki yılının futbol yaşamındaki en güzel günlere sahne olduğuna dikkat çeken Hooijdonk, kimseye kırgın olmadığını dile getirirken, Fenerbahçe ve taraftarlarını asla unutmayacağını anlattı. Hollandalı yıldız, "Türkiye'de belki de ilk kez sezon devam ederken ayrılan bir futbolcuya taraftarı sahip çıktı. Bu yüzden gurur duyuyorum. F.Bahçe taraftarnı çok seviyorum" dedi.

NAC Breda ile ilk etapta bir yıllık sözleşme imzalayan yıldız oyuncu, futbol yaşamını ne zaman noktalayacağına henüz karar vermediğini söyledi. Fenerbahçe ile geçen yıl yaşadığı şampiyonluğun hayatında tatlı bir anı olacağını vurgulayan Hollandalı oyuncu, "Sezon sonuna kadar ikinci şampiyonluk için elimden geleni yapacağım. Sakatlığım geçti. Bundan böyle daha çok oynayacağım" diye konuştu.

F.Bahçe'de olduğu gibi NAC Breda da 17 numaralı formayı giyecek olan Hollandalı futbolcu şunları söyledi: "Yuvaya dönmek çok güzel. Katar'dan teklif aldım ancak tek arzum Hollanda Milli Takım formasıyla Almanya'da yapılacak olan Dünya Kupası'na gitmek. Bu yüzden de teklifi kabul etmedim. Yine söylüyorum, 7-8 yıl sonra F.Bahçe'ye geri döneceğim. F.Bahçe'yi ve Türkiye'yi çok seviyorum."

Bunları da Beğenebilirsiniz