Dünya Haberleri

DÜNYA

  Geri adım attı istifa etmedi

  Hürriyet Haber
  29 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 29 Ocak 2011 - 01:39

  Çok sayıda kişinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan olayların ardından dün geceyarısı konuşan Mübarek, hükümeti görevden aldı, ama koltuğundan ayrılmadı.

  MISIR Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, günlerdir süren şiddet içerikli protestolara rağmen görevinden ayrılmayı reddetti. Bununla birlikte halkın şikayetlerini anlayışla karşıladığını vurgulayan Mübarek, “Her zaman fakirlerin yanında oldum. Ekonomik reformlara devam edeceğiz. Eğitim ve sosyal hizmetleri” geliştireceğiz şeklinde konuştu. Halkın tepkisine karşılık olarak hükümeti lav ettiğini duyuran Mübarek, “Yarından itibaren yeni bir hükümet kurmaya başlıyorum” dedi.

  Geniş katılımlı sokak gösterilerinin yapılabiliyor olmasının, Mısır’da ifade özgürlüğünün olduğunu kanıtladığını savunan Mübarek, “Demokratik reformlara yenilerini ekleyeceğiz. İfade özgürlüğünü de geliştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Göstericilerle güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmalara ilişkin olarak, özgürlükler ile kaos arasında ince bir çizgi olduğunu anımsatan Mısır lideri, “Masum kurbanlar ve hem vatandaşlar hem de polis memurları arasında zayiat olmasından üzüntü duyuyorum” diye konuştu.

    

  GÖSTERİCİLER HÜSNÜ MÜBAREK'İN PARTİ BİNASINI YAKTI / WEB TV

  POLİS BARADEY'E DE MÜDAHALE ETTİ / FOTO GALERİ

  ANKARA'DA MISIR HALKINA DESTEK EYLEMİ       

  İSTANBUL'DA MISIR GÖSTERİSİ 

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı