ANKARA HABERLERİ

Gerger’li 20 kalp Başkent’te çarptı

Uğur YILDIRIM
28.04.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Adıyamanlı 20 öğrenci Başkent’e yolculuk projesi kapsamında 23 Nisan’da Ankara’ya geldi. Ankara Çocuk Üniversitesi’nde dolu dolu üç gün geçiren 20 öğrenciye mezuniyet belgelerini Ankara Üniversitesi Rektörü Cemal Taluğ verdi.

Uğur YILDIRIM

Adıyaman’ın Gerger ilçesinden 20 çocuk bu 23 Nisan’da Ankara Çocuk Üniversitesi’ne gelebilmek için “Başkent’e Yolculuk” adlı bilgi yarışması düzenledi. Dereceye giren 20 öğrenci üç gün boyunca Ankara Çocuk Üniversitesi’nin misafiri oldu. Anakara’da unutamayacakları üç gün geçiren çocuklar son gün verilen mezuniyet belgeleriyle Adıyaman’a döndü.
Bir çok ilki Anakara’da yaşayan çocuklar eğitim programının yanı sıra bol bol gezdi. Birçoğu hayatında ilk kez sinemaya giden çocuklar üç boyutlu film izledi. Çocuklar, Ankara Üniversitesi olimpik yüzme havuzunda öğretmenleri eşliğinde yüzdü, Anıtkabir ve Mogan Gölü’nü gezdi. Böcek Şenlik Okulu ile Su Okulu’nda ekosistem ve küresel ısınma konusunda eğitim verilen çocuklar, böcek türlerini ve sucul canlıları öğrendi.
Adıyaman’a dönecek çocuklara son gün küçük bir törenle sertifikaları Ankara Üniversitesi Rektörü Cemal Taluğ tarafından verildi. Adıyamanlı çocuklara belgelerini verirken “Bizi hiç unutmayın” diyen Taluğ, “Siz artık büyük Ankara Üniversitesi ailesinin bir parçasısınız, sizin burada olmanız bize çok büyük mutluluk ve onur verdi” diye konuştu.
“Burada unutamayacağımız günler geçirdik” diyen bilgi yarışması birincisi Nursel Mirza ise “Adıyaman’da arkadaşlarına anlatacağı çok şey öğrendiğini” söyledi. Mirza, Ankara’dan ayrılırken öğretmenlerine Başbakan Tayyip Erdoğan’a iletilmesini istediği bir mektup verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gerger’li 20 kalp Başkent’te çarptı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı