« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gerets'in derdi Hakan

G.Saray Teknik Direktörü, "Diğer iki forvet oyuncumuz ondan daha formda. Hakan da bunu kabul ediyor, etmek zorunda" derken, hayatında ilk kez parasal sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Polemik konusu oldu

G.Saray Teknik Direktörü Eric Gerets, ligin ilk yarısı ve Antalya kampını değerlendirirken, Hakan Şükür konusunda sıkıntı yaşadığını söyledi. Belçikalı teknik adam, "Hakan’la ilgili ne karar versem, bir taraftan suçlanıyorum. Oynatırsam, niye oynattın deniliyor, oynatmadığımda ise neden oynatmadın, diye kızılıyor. Bu tartışmalar devam edecek. Bu da bizim canımızı sıkıyor" dedi. Belçikalı hoca, şöyle devam etti:

Oyuncularım formda

"Hakan da bunları kabul ediyor, kabul etmek zorunda. Diğer 2 forvet oyuncumuz, ondan daha formda. Ligin ilk yarısında bana göre en dikkat çekici şey, tamamen bir takım oluşturmamız ve herkesin birbiri için mücadele etmesi, her metre kareyi bölüşebilmemiz, dostluk ve beraberlik içinde hareket etmemizdi. Takımda yüksek performansa yükselen oyuncular arasında Saidou, Ümit Karan ve Hasan Şaş geliyor. Hiç kimse beni hayal kırıklığına uğratmadı.

Gençlerden umutluyum

Hepimiz üst düzey futbol sergiliyoruz. Bundan dolayı da 41 puanla yukardayız. Gençlerden ise en hazır olarak Uğur’u görüyoruz. Arda ve Zafer’i ileriki zamanlarda yararlanmak için başka takımlara kiraladık. Diğer genç yetenekler de çok yakında A takımda oynayacak." G.Saray’da yaşanan ekonomik krize de değinen Gerets, bu konuda şunları söyledi: "Profesyonel yaşantım boyunca ilk kez böyle bir olayla karşılaştım.

Bu bir aile sorunu

"G.Saray’a gelmeden önce sorun yaşanabileceği söylenmişti, ama bu kadarını beklemiyordum. En fazla 1-2 ay ödemeler aksar, sonra düzelir, diye umut ediyordum. Ancak sorun büyük. Bu bir aile sorunu ve kimseyi ilgilendirmez. İlk defa böyle bir sorun yaşıyorum. İnşallah son olur. Kriz çok yakında ortadan kalkacaktır. Buna inanıyorum. Burada teknik direktör olarak ne taraf haklıysa, o tarafa destek vermek lazım."

Bunları da Beğenebilirsiniz