« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gerets'in benimle sorunu var

Milli Takıma çağrılan 34 yaşındaki tecrübeli futbolcu, "Erik Gerets yüzünden Galatasaray’dan ayrılmak zorundayım. Bugüne kadar böyle bir teknik adam ile hiç karşılaşmadım" diye konuştu.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da herkesin gözü Ergün Penbe’yi arıyor... Bir zamanlar kadronun değişmez oyuncusu son iki sezondur sarı kırmızılı takımda kayıplara karıştı. G.Saray’da unutulan 34 yaşındaki Ergün’ü Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim Malta ile 6 Eylül’de oynayacağımız Avrupa Şampiyonası grup eleme maçı için aday kadroya alıp dikkatleri üzerine çekti. Ancak Cimbom’da teknik direktör Erik Gerets’in göreve geldiğinden bu yana kızağa çektiği ve gözden çıkardığı Ergün de uzun süren sessizliğini sonunda bozdu.

Onun yüzünden gitmeliyim

Efendiliği ile tanınan "Buz adam" lakaplı Ergün, sarı kırmızılı kulüpten ayrılması gündeme gelince, "Gerets’in benimle sorunu var. Onun yüzünden G.Saray’dan ayrılmak zorundayım" diyerek Belçikalı teknik adamı sert sözlerle eleştirdi: "Derdi nedir bilmiyorum, ama Gerets’in benimle kişisel problemi var. Ben de futbolcuyum, oynamadan paslanmak istemiyorum. Galatasaray yönetimi, Gerets’in isteğiyle Avrupa’da 6 numara arıyor. Ama ben hemen yanında duruyorum, benimle ilgilenmiyor bile. Ben yıllarca hem Hagi’nin hemde Fatih Terim’in zamanında bu mevkiide görev yaptım. Ama Gerets beni hiç burada oynatmadı. Bir kere olsun, ’Sen buraya geç bir deneyeyim’ bile demedi. Hagi ile Fatih Terim beni boşu boşuna mı orada oynattı?"

Birgün derdimi sormadı

Belçikalı takımın elindeki sporculardan yararlanamadığını ifade eden Ergün şöyle devam etti: "Kendisi Avrupa’dan getireceği oyuncuya milyon Euroları saçtıracak. Ama elindeki malzemeye dönüp bakmıyor. Boşu boşuna kulübü zarara sokmak istiyor. Birçok oyuncuyu bu mevkiide deniyor. Ama beni aklına bile getirmiyor. Bugüne kadar böyle bir teknik adam ile hiç karşılaşmadım. Bir gün gelip ’Derdin ne?’ diye sorduğu da yok. Fatih Terim beni milli takıma kaşım gözüm güzel olduğu için almıyor ya?"

Sezgin: ’Hoca seni düşünmüyor’

Ergün Penbe,
Gerets yüzünden takıma giremeyeceğini anlayınca Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ile görüştüğünü belirterek, "Adnan Sezgin de bana ’Hoca seni düşünmüyor’ deyince, ben de durumu anladım. Koca bir sezon geçecek ve ben hep kulübede oturacağım. Ben bunu kabullenemem. Demek ki Gerets beni kafasından silmiş. Benimde futbol oynamam şart. Yıllardır oynadığım Galatasaray’dan Gerets yüzünden ayrılmak zorundayım" diye konuştu. Ergün’e Ankaraspor ve Ankaragücü kulüplerinin talip olduğu belirtildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz