« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gerets'in 7 büyük derdi

Bülent Tulun’un gönderilmesi, söz verilen futbolcuların alınmaması, Okan Buruk’un transferi ve oyuncularla iletişiminin artık iyi olmaması, yönetim ile Erik Gerets’in arasını iyice açtı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da, teknik direktör Erik Gerets ile yöneticilerin arasının iyi olmadığı uzun süredir bilinen bir gerçek. Son Ankaraspor maçında iki puan kaybedilmesi, tarafların arasını iyice açtı. Gerets her ne kadar "Problem yok" dese de, Belçikalı çalıştırıcının birçok nedenden dolayı yönetime kırgın olduğunu camiada herkes biliyor. Gerets ile yönetimin arasını açan 7 olay şöyle:

1- Gerets’in Galatasaray camiasında en iyi anlaştığı isim, sarı kırmızılı takıma transferinde büyük pay sahibi olan eski sportif direktör Bülent Tulun’du. Tulun gönderilince -üstelik kendisine haber verilmeden- Gerets yalnız kaldı. Belçikalı, bu durumu bir türlü hazmedemedi.

2- Transferlerin hep sözde kalması Gerets’i bıktırdı. Yönetim, transfer sözü verdiği futbolcuların neredeyse hiçbirini alamadı. Gerets’in bu konuda sık sık yakınlarına, "Yönetim sürekli, transfer yapacağız diye beni oyalıyor" diye dert yandığı belirtildi.

3- Birçok yöneticiyle yakın arkadaş olan Okan Buruk’un, kendisinin onayı alınmadan transfer edilmesi Erik Gerets’i rahatsız etti. Belçikalı, bu oyuncuya "yönetimin adamı" gözüyle bakıyor.

Otoritesi sarsıldı

4- Geçen sezonki şampiyonlukta Gerets ile futbolcuların arasının iyi olması önemli rol oynamıştı. Fakat bu sezon işler değişti. Gerets ile futbolcuların arası iyi değil. Belçikalı, otoritesini eskisi gibi kullanamıyor.

5- Gerets yönetimden, Hollanda kampında kendisine küfür eden Ayhan Akman’ın cezalandırılmasını istedi. Fakat yönetim Ayhan’a ceza vermeye gerek görmedi. Gerets takım içindeki otoritesinin sarsılmasına yol açan bu olay nedeniyle yönetime çok kırıldı.

6- Yönetim Gerets’e, "Marek Heinz’ı sen istediğin için aldık. Göndermek de sana düşer. Heinz’la sen görüş, sen gönder" dedi. Belçikalı çalıştırıcı, "Bu benim işim değil" diyerek, olumsuz yanıt verdi.

7- Gerets, geçen sezon Galatasaray’ı mucizevi bir şekilde şampiyon yapmasına rağmen, bazı yöneticilerin hala kendisine soğuk durmasının sebebini anlayamıyor. Yönetimdeki en büyük destekçisi Özhan Canaydın olan Gerets’i, yöneticilerin bazıları hiç istemiyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler