GeriSpor Gerets'e şok teklif
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  17
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gerets'e şok teklif

Dünya Kupası elemelerinde hayal kırıklığı yaşayan kırmızı şeytanlar, Galatasaray'ın teknik patronunu kurtarıcı olarak gördü. 3 yıllığına 3 milyon 600 bin Euro teklif yaptı. Gerets de, "İki taraf anlaşırsa sezon sonu giderim" dedi.

G.Saray, Eric Gerets ile ligde zirveyi kimse kaptırmazken, Belçika Federasyonu başarılı çalıştırıcıyı milli takımlarının başına geçirmek için harekete geçti. Dünya Kupası 7. Grup'ta safdışı kalan kırmızı şeytanlarda teknik direktör Aime Anthuenis gözden düşünce, yapılan ankette, "Milli Takımın başına hangi teknik adam gelsin" sorusuna ülkenin % 79’u ‘Gerets' yanıtı verdi. Belçika Federasyonu Başkanı da G.Saray Kulübü'ne resmi teklifte bulundu.

Federasyon Başkanı, bir yandan kulüple resmi temaslarını sürdürürken, öte yanda da Gerets ile telefon görüşmesini yaptı. Belçikalılar, teknik direkötörü 'kurtarıcı adam' olarak görürken, 3 yıllık için 3 milyon 600 bin Euro'yu da gözden çıkardı. 2008'de de olmamayı kendilerine yediremeyen Belçikalılar, Gerets'e tarihlerindeki en yüksek ücreti önerirken, ülke halkı da G.Saray Teknik Direktörü'nün takımlarının başına gelmesi konusunda federasyona baskı yapıyor.

Belçika Futbol Federasyonu, G.Saray'la herhangi bir soğukluk yaşamamak için temaslarına dikkat ederken, Gerets'in Federasyon Başkanı’na, "Sezon başında G.Saray'a ‘evet’ demeden önce böyle bir teklifi yapsaydınız seve seve gelirdim. Bu şartlarda G.Saray'ı yarıda bırakamam. Hedefleri olan bir takım. Şu an milli takımla ilgili herhangi bir işlem yapılamaz. Ama sezon sonunda her iki taraf da anlaşır, o zaman rahatlıkla gelirim" dediği ifade edildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle