« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gerets’ten erken iftar

Belçikalı hoca, oyuncularının oruç tutmaların önlemek için ilginç bir yöntem geliştirdi. Kamp başlangıcını saat 12.00’ye alan Eric Gerets, ardından takımla birlikte Florya’da yemek yedi. Eric Gerets’ten Lucescu taktiği... Belçikalı hoca, maçlarda performanslarının düşmesinden endişe ettiği bazı oyuncularının oruç tutmalarını önlemek için tıpkı Rumen meslekdaşı gibi birtakım önlemler aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Luca, Ramazan ayında oynanan maçlarda oyuncularının ağzına şeker verirdi, Gerets ise birlikte yemek yiyerek bu soruna kendince bir çözüm buldu.

Uygulamasını yaptırdı

Denizlispor maçı için dün öğlen saatlerinde takımı Florya Metin Oktay Tesisleri’nde kampa alan Gerets, şüphelendiği bazı oyuncuları için erken iftar yaptırdı. Akşam yapılması planlanan kampın başlangıcını saat 12.00’ye aldıran Belçikalı hoca, ardından takımla birlikte Florya’da yemek yedi.

Yemek sırasında oyuncularını tek tek takip edip yemek yemelerini sağlayan ve oruçlu olanlara bozduran Eric Gerets, böylece daha önce koyduğu maçlardan iki gün önce oruç tutma yasağının uygulamasını yaptırmış oldu.

Liderliği kaptırmamalıyız

Hiçbir futbolcunun koyduğu kuralların dışına çıkmamasını isteyen Belçikalı çalıştırıcı, Denizlispor maçı öncesi oyuncularının dikkatini çekerken, ‘Ezeli rakiplerimiz hafta içide maç oynayıp, birçok kulvarda mücadele ediyor. Bizim ise tek hedefimiz lig şampiyonluğu. Bu maçları tüm hafta bekliyoruz. Farkımızı ortaya koymalıyız. Zirveyi bırakmak istemiyorum. Liderliği kimseye kaptırmamalıyız. Denizli maçı bizim için büyük önem taşıyor. Sizden rahat bir galibiyet almanızı istiyorum. Maçı ilk yarıda koparmalıyız. İkinci yarıda zor anlar yaşamamalıyız’ dedi.
Ali Naci KÜÇÜK

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler