« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gerets: İmkanı değerlendiremedik

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gerets, Malatyaspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, heyecanlı bir maç olduğunu ve ilk yarıda çok gol pozisyonları bulduklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Golden sonra Hasan'ın direkten dönen şutu, Ümit ve Aydın'ın yarattığı pozisyonların da gol olma imkanı vardı. Aradaki farkı açabilecektik. İkinci devrede golden sonra oyunumuzda bir bozulma oldu. Yenik duruma da düşebilirdik. Ama son 10 dakikada toparladık. Ancak maalesef bu da yetmedi. Onun için bugünkü sonuç bu oldu. Şampiyonluk yolunda Fenerbahçe ile aradaki farkı kapatma imkanını değerlendiremedik. Bu sezon boyunca bize daha kaç imkan verilir, onu şimdi bilemeyiz. Ama bugün onu çok iyi değerlendiremediğimizi biliyorum. Son 7-8 dakikada oyun bizim tarafımızdan baskılı oynandı. Hakan Şükür ile bulduğumuz pozisyonlar gol olabilirdi. Ama bugün şans da yanımızda olmayınca, ancak beraberlikle bu maç sonuçlanabildi.”

Zeminin kötü olduğunu ifade eden Gerets, iki takımın da böyle bir zeminde daha iyi takım oyunu oynamalarının zor olduğunu kaydetti. Fenerbahçe'nin dün Çaykur Rizespor karşısında aldığı beraberliğin futbolcuları nasıl etkilediği yönündeki soruyu Gerets, “Stresliydik. Daha çok motive etmişti. Ama maalesef bazı zemin zorlukları oyuncularımızın çok iyi hareket etmelerini engelledi” diye yanıtladı.

Gerets, bir başka soru üzerine de Ferhat ile Aydın'ın kendilerine olan güveni iyi değerlendirdikleri için takımda yer bulduklarını kaydetti.

MALATYASPOR CEPHESİ

Malatyaspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Galatasaray'ın çok iyi bir takım olduğunu dile getirerek, şunları ifade etti:

“İyi pas yapıyorlar. Her türlü oyuna şekil verebilen ve yüksek kalitede oyunculardan kurulu. Fakat ilk 25 dakikada 2-3 net gol pozisyonumuz var. Galatasaray'ın da var. Biz daha fazla pozisyona girdik ve galip gelen taraf olmamız gerekiyordu. Devreye mağlup girdik. Maçın hakkı beraberlikti.”

İlk yarıda atmaları gereken gollerde başarılı olamadıklarını anlatan Doğan, “Golü yedikten sonra Galatasaray iki farkı da yakalayabilirdi. İkinci yarıda sahanın zemini iki takım oyuncularını aşırı yordu. İki takım da gol atabilirdi. Oyucularımı tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler. Yeni gelen oyucular takıma geç katıldıkları için eksiklikleri var. İlerki haftalarda bu eksiklikleri giderirsek, iyi takım olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz