« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gerets: Hiçbir yere gitmiyorum

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, takımdan ayrılacağı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, futbolcuların da takımı yarı yolda bırakacağına inanmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Sarı-kırmızılıların, Florya Metin oktay Tesisleri'nde gerçekleştirdiği antrenman öncesi medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Belçikalı teknik adam, sezonun ikinci yarısında takım olarak daha başarılı bir grafik çizmek istediklerini belirtirken, Almanya'nın Schalke 04 Kulübü ile görüştüğü yönünde medyaya yansıyan haberleri de sert bir dille yalanladı.

Halen sadece Galatasaray'da önüne baktığını ifade eden Gerets, ”Ayrılacağım söylentileri oldu, ama bunlar gerçek dışı. Bizler profesyoneliz. Aldığım kararla, doğru yolda olduğumu gösterdim. Bazı teklifler tabii ki vardı, ama bunlar benim prensiplerime uymazdı. '6 ay içinde takımını bırakıp gitti' dedirtmek bana yakışmazdı” dedi.
Gerets, henüz takıma katılmayan futbolculardan Tomas ile Ilic'in durumlarıyla ilgili, esprili bir şekilde “Saidou ve Song, Afrika Kupası nedeniyle milli takımlarında. Mondragon'un ise yarın geleceği belliydi, ama Tomas ve Ilic'in bu konuda bize yemek borcu olacak. Çünkü bugün burada olmaları gerekiyordu” diye konuştu.
Takımın moral açıdan iyi durumda olduğunu vurgulayan Gerets, ilk yarıda toplanan puanların ve ligde ikinci sırada bulunmanın önemli bir başarı olduğunu bildirdi.

Gerets, şunları kaydetti: “İlk kez, bir takımın ormanda koşu yaparken şarkı söylediğini gördüm. Bu gerçekten önemli, ama hangi şarkıyı söylediklerini size söyleyemem. Bu arada, maddi sorunlar tabii ki aramızda yine konuşulur. Sanırım başkanımız ile bu akşam bir görüşme olacak. Başkanımızın bu durumu düzeltmek için ne kadar çalıştığını biliyorum, ama takımın da pozitif haberlere ihtiyacı var. olumlu haberler bekliyoruz.”

'FUTBOLCULAR TAKIMI YARI YOLDA BIRAKMAYACAKTIR'

Eric Gerets, yaşanan ödeme sıkıntısı nedeniyle futbolcuların yarın Antalya kampına gitmek istemeyebilecekleri yönündeki bir soru üzerine şunları söyledi: “Tabii ki kamp olacak ve hep beraber kampa gideceğiz. Eğer bu kriz daha da büyürse, gerekirse başka oyuncularla da ben o kampa giderim, ama oyuncuların takımı yarı yolda bırakacağına inanmıyorum. Biz, olumlu haberler umarak yolumuza devam ediyoruz.”

'TRANSFER ZOR'

Belçikalı teknik adam, içinde bulunulan ekonomik kriz nedeniyle, takıma devre arasında takviye yapılmasının zor olduğunu söyledi. Kulübün içinde bulunduğu maddi durumun ortada olduğunu ifade eden Gerets, “Yeni oyuncu gelmesi çok zor. Belki 1-2 oyuncu da gidebilir” derken, Okan Koç'un transferinden haberi olup olmadığı şeklindeki bir soruyu cevapsız bıraktı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.