Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Gerets’e mektup

SÜPER Lig’in başlamasına sayılı günler kaldı... Galatasaray’da her yaştan futbolcu var. Mönchengladbah maçında takımın çoğu genç futbolculardan oluşuyordu.

Maçtan önce kadroyu gören herkes, "Eyvah, Galatasaray hezimete uğrayacak" diye endişe içindeydi. Ama kazın ayağı öyle değildi. Çoğu kişinin güvenmediği o gençler, futbolun tüm güzelliklerini sahaya yansıttılar. O kadar güzel ve akıllı oynadılar ki, herkes şaştı kaldı.

Diğer takımlar böyle genç futbolcuları bulmak için milyon dolarlar saymaya hazır iken, Galatasaray, alt yapısından yetiştirdiği bu yetenekleri neredeyse asgari ücretle oynatıyor. İnanır mısınız, geleceğin yıldızı olarak görülen bu gençler içinde antrenmanlara minibüsle gidip gelenler bile var. Galatasaray bu kadar çok yetenekli genci uzun bir süre bulamaz. Dolayısıyla Erik Gerets’in bu fırsatı iyi kullanması gerektiğini düşünüyorum... Günü kurtarmak yerine, geleceğin kahramanlarını yetiştirip bir efsane olmak tamamıyla senin elinde Mösyö Gerets. Eğer düşündüğümüz gibi yaparsan sana hiçkimse bir şey diyemez. Belki 1-2 maç kaybedersin ama yıldız kazanırsın.

Ayrıca, takımdaki diğer futbolcuların çoğunun yaşlı olduğunu unutma. Bu gençler senin için bir ilaç olacak. Bu ilacı iyi kullan Mösyö Gerets. Önüne altın tepsi içinde gelen bu şans ne Fenerbahçe’de, ne de Beşiktaş’ta var. Zaten Galatasaray yönetimi de senden gençleri oynatmanı istiyor. Bu çocuklar formaya aç. Gerektiğinde tekmeye kafa uzatacak kadar da yürekli ve hırslılar. Mösyö Gerets bu fırsatı geri tepme...
X