Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Gereksiz harcamalar yapmayın

Bugün Ay Akrep burcunda dolaşıyor. Önce Jüpiter ve Kuzey Ay düğümüne uyumlu açı yapacak ve sonra öğle saatlerinde Neptün ile sert bir etkileşim içine girecek.

Sabah saatlerinde ilginç kişilerle tanışabilir, neredeyse unuttuğunuz eski dostlarınızla karşılaşabilirsiniz. Bu karşılaşmalar yeni ümitler ve hoş fırsatlar vaadediyor. İlginç teklifler alabilir, yepyeni projeler üzerinde çalışmak için harekete geçebilirsiniz. Öğle saatlerinde bilinçaltınızın derinliklerini tetikleyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Aslında bu durum yaratıcılığınızı harekete geçirecek. Fakat aynı zamanda endişe ve kuruntulara da neden olabilir. Gereksiz harcama yapmayın ve hayal gücünüzü yaratıcılık gerektiren konulara yöneltin.

Bugün doğanlar

‘Bugün doğanlar’ köşesinin her gün yayınlanması gerekmez mi? şeklinde pek çok mektup geliyor. Ben her gün ‘Bugün neler olacak’ başlığının hemen yanında günlük gökyüzü değişikliklerini yorumluyorum. Doğum gününüze denk gelen gün ile ilgili nasıl bir yorumla karşılaşırsanız, sizin için bu yılın öyle bir potansiyelle dolu geçeceğini bilmelisiniz. Şayet bebeğiniz bugün doğduysa, sahip olduğu potansiyeller genel olarak günlük yorumun içinde bulunuyor. Bu nedenle ‘bugün doğanlar’ başlığı altında ayrıca kişisel yorum yapmak gerekmiyor. Fakat yeni bir açılış veya bir şirketin kuruluş günü ise, o zaman buna uygun bir yorum yapmak gerekir. Yani bir bilgisayar şirketi ile, bir moda evini yöneten gezegenler farklı olduğu için şirketin ürününe bağlı olarak bugünün neler getireceği ve nasıl bir yıl geçireceği üzerine bu köşede bilgiler verebilirim. Bunun için bir şirketin kuruluş, açılış veya doğum günü olduğunu bildiren bir mektup yazması ve önceden bana bildirmesi gerekiyor. Tabii doğum zamanını ve ne ürettiğini de açıklamalı.

BUGÜN DOĞAN ŞİRKET ile ilgili gelen mektup adının yayınlanmasını istemediği için burada belirtmiyorum. Kendisine özel olarak mail göndermem mümkün değil. Şirketin kuruluş günü olarak zorlayıcı bir anı seçmişsiniz. Özellikle birlikte iş yaptığınız kişilerle iletişimlerinizde tedbirli olmalısınız. Ortaklar arasında bazı anlaşmazlıklar çıkabilir ve bunun nedeni daha çok yanlış anlamalardan kaynaklanır. Fakat sabırlı ve kararlı davranarak karşılaştığınız sorunlarla başa çıkabilirsiniz. Yurt dışı ile bağlantılı farklı bir alanda yapacağınız çalışmalar verimli sonuçlar verecek. Fakat sonuç almak için sabırsızlık göstermemeniz gerekiyor. Ağır gelişen işlerin sonucu kazançlı olacak.

Astrolojik ilişkiler

DERYA HALİL KAYA baba-oğul arasındaki ilişkiyi soruyor. Daha iyi bir baba olmak için oğlunuzun yeteneklerini ve potansiyellerini bilmeli ve bu yeteneklerini açığa çıkarmasına yardım etmelisiniz. Oğlunuz enerjisi yüksek bir çocuk. İçsel derinliği var fakat bunu göstermekten hoşlanmıyor. Ona karşı duyarlı davranmalısınız. Çünkü algılaması yüksek. Zihin faaliyeti matematik çalışıyor. Ona bir şeyi yapmaması gerektiğini söylerken çok mantıklı açıklamalar getirmelisiniz. Fakat sizin duyarlılığınız da yüksek. Onu anlayabiliyorsunuz. Zihin faaliyetiniz farklı çalışıyor fakat onun beklediği tarz yaklaşım içindesiniz. Fazla kritik eden bir yapınız var bu nedenle onu fazla eleştirmekten kaçının. Yoksa sizden uzaklaşacak ve fikirlerini anlatmaktan vazgeçecektir. Oğlunuz iyi duyguları olan son derece iyimser bir çocuk. Bu onun hayatta başarılı olmasına yardımcı olacak. Yani şanslı bir çocuk. Sizin sistemli ve disiplinli yapınız onun dağılan duygularını toparlamasına ve zorlayıcı yapısını dengelemesine yardımcı olurken o da sizin düşünce sisteminizin değişmesine yardımcı olacak.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI