« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Gerekirse İzmir veya başka yerde oynarız"

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, "Müsabakalarımızı Manisa'da oynamak istiyoruz, ama iki kulüp arasına bir sıkıntı sokmanın anlamı yok” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Akhisar Belediyesporlu futbolcular, Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçti.

Hastanede gazetecilerin sorularını yanıtlayan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Manisaspor ile Akhisar Belediyespor arasında yaşanan stat sorunuyla ilgili, iki takım arasındaki dostluğun zedelenmemesi gerektiğini ifade etti.

Hamzaoğlu, maçlarını oynamak için ilk tercihlerinin Akhisar olduğunu, ancak şartların buna müsaade etmediğini hatırlatarak, şunları söyledi:
“Biz Manisa'nın takımıyız. Ondan sonraki ilk isteğimiz Manisa. Yani sonuçta hem Manisaspor hem de biz bu ilin takımıyız. Biz Manisa'yı tercih ettik ama son günlerde basından takip ettiğim kadarıyla herhalde stat konusunda bazı problemler yaşanıyor. Biz müsabakalarımızı Manisa'da oynamak istiyoruz ama iki kulüp arasına bir sıkıntı sokmanın anlamı yok. Gider gerekirse İzmir'de veya bir başka yerde maçlarımızı oynarız. Önemli olan dostluk zedelenmesin.”

Transfer çalışmalarına da değinen Hamzaoğlu, takımın hücum bölgesine yeni transfer düşündüklerini belirterek, “Görüştüğümüz oyuncular var, prensipte anlaştığımız oyuncular var. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta içinde onlar da netleşecek. Bu şekilde transferi kapatmış olacağız. Kampa gidip döndükten sonra başka bir eksiğimiz varsa onları da tamamlayacağız” diye konuştu.

Futbolcuların görüşleri

Takım kaptanı Emrah Eren, geçen seneden oturmuş bir kadroya sahip olduklarını bu nedenle de uyum sorunu yaşamadıklarını belirterek, öncelikli amaçlarının ligde kalıcı olmak olduğunu söyledi.

“Çok hayalci olmaya gerek yok” diyen Emrah Eren, “Ligde kalarak önümüzdeki senelerin yatırımını yapabilmek istiyoruz. İnşallah bunu yaparak bizi sevenlere ve Türkiye kamuoyuna bekledikleri, istedikleri Akhisar Belediyespor'u seyrettirebiliriz” dedi.

Akhisar Belediyespor'un yeni transferi Çağdaş Atan ise bu sezon müsabakaları Manisa'da oynamanın daha uygun olacağını düşündüğünü, Akhisar Belediyespor'a transferinin her iki tarafı da memnun ettiğini kaydetti.

Takımın tecrübeli oyuncuların Kürşat Duymuş da Akhisar Belediyespor'un maçlarını en kısa mesafede oynamasının kendileri açısından bir avantaj sağlayacağını belirterek, “Çünkü ne kadar uzağa giderseniz hem risk hem de deplasman havası daha fazla olur diye düşünüyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz