« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gerekeni yapacağız

Ertuğrul Sağlam, 2 Liverpool maçının gruptaki kaderlerini belirleyeceklerini belirtirken, amaçlarının kazanmak olacağını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Liverpool ile oynayacakları 2 maçın kaderlerini belirleyeceğini belirtirken, "Yarınki (bugünkü) maçtan alınacak 3 puan, gruptan çıkma iddiamızı bir sonraki maça taşıyacak ve şansımızın devam etmesini sağlayacak" dedi. Sağlam şöyle konuştu: "Maçın 90 dakika olduğunu aklımızdan çıkarmadan, telaşla çabuk oyunu, hırsla siniri birbirine karıştırmadan, oyun disiplininden uzaklaşmadan, futbolun gereklerini sahada uygulayacak futbolcularımızın bu mutluluğu bize yaşatacaklarına inancım var.

Maç 90 dakika

Amacımız kazanmak olacak ve ofansif bir anlayışla sahada mücadele vereceğiz. Ama defansif önlemleri de almalıyız.Bireysel hataların yarın tekrar edilmeyeceğine inanıyorum. Taraftara da büyük görev düşüyor. Taraftardan her şartta 90 dakika boyuncu desteklemelerini istiyoruz. İnşallah güzel bir karşılaşma oynarız, hem ülkemizin hem camiamızın güzel bir sonuca ihtiyacı var. Umudumuz matematiksel olarak sürdüğü sürece mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz."

Zaafları var

Umudu sürdürmek için de Liverpool maçlarında en az 3 ve üstü puana ihtiyaçları olduğuna değinen Sağlam, "Onlar da kazanmak isteyecek ve bu anlayışla sahaya çıkacak. Bu durumun bizim işimize yarayacağını düşünüyorum. Marsilya, Liverpool’u kendi sahasında yenebiliyorsa biz de taraftarımızın oluşturacağı atmosferle burada yenebiliriz. Onların da zaafları var" diye konuştu. Maç öncesi terör olaylarına gösterilecek protesto ile ilgili Sağlam, "Takımımız da alacağı sonuçla, onların vereceği tepkinin uluslararası arenada biraz daha etkili olabilmesi için, sonuçla pekiştirebilmenin sorumluluğunu taşıyacaklardır" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz